מארגן המבצע למען שליט - מקורב לעבריין רוזנשטיין

מאחורי הקלעים

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

מי שעומד מאחורי הקמפיין "מלחמת השחרור של גלעד שליט" הבוקר, הוא איש העסקים קובי סידי, שיוביל הבוקר את היציאה לכבישים וצמתים כדי לשתק אותם במה שהמארגנים קוראים אחד ממפגני המחאה הגדולים ביותר שנראו בישראל. האירוע תואם עם המשטרה.

סידי נחשב לחברו הקרוב של העבריין זאב רוזנשטיין. בין השאר, היה בקשר עם עיתונאים שביקשו לראיין את רוזנשטיין מהכלא ולמעשה שימש כאחד מאנשי הקשר של רוזנשטיין עם העולם החיצון. אבל שמו של סידי גם השתרבב לתיק החקירה של ארגון הפשע של העבריין אסי אבוטבול, שהורשע בהנהגת ארגון פשע חסר רחמים שסחט ואיים על חפים מפשע. עם זאת, יש להדגיש כי סידי לא היה חשוד בפרשה ההיא.

באחת מהאזנות הסתר שהוגשו בתיק בבית המשפט המחוזי בתל אביב, צורפה האזנת סתר שביצעה המשטרה לטלפון הנייד של סידי. בפלט האזנה, מפברואר 2007, הבהיר סידי לאלברט סיטבון, יד ימינו של אבוטבול, שעונשו הוחמר בבית המשפט העליון בחודש שעבר מ-11 ל-16 שנות מאסר, כי אתו לא מתעסקים.

"ביום שאני צריך להסתתר אחרי זאביק (רוזנשטיין), יצחק ואלה, אז אני אתאבד. הם יכולים להסתתר אחרי. למה?! מי יותר גדול ממני?! מי יותר חזק ממני?! מי יש לו יותר יכולת ממני? גם את יצחק (כנראה הכוונה לעבריין יצחק אברג'יל - ת.ז) ועמיר (כנראה הכוונה לעבריין עמיר מולנר - ת.ז) וכל שם שתגיד. מי יותר חזק ממני?!"

בהמשך אמר סידי: אני הכעס שלי רק על ברק (בופמן) שהוא לקח כספים. הוא לא היה צריך לקחת; סיטבון: ברק, מאיפה לקח ברק כספים? סידי: עזוב. אני אטפל בו.

סידי אמר תחילה בתגובה ל"הארץ" כי הוא לא מכיר את השיחה, וכי לא הוציא מפיו את הדברים והדבר יכול להתברר בבדיקה בפוליגרף. "מעולם לא דיברתי עם אלברט סיטבון בטלפון...אני מכיר את העורך דין ברק בופמן, מאיפה עלילת הדם זאת, מה אתה מחפש באמירות האלה, לאנשים לצאת החוצה, מה הקשר...אולי מישהו לקח את הטלפון, אולי מישהו דיבר בטלפון שלי, זה יכול להיות. אני לא זוכר דבר כזה בחיים שלי...אני לא חושב שזה רלוונטי להפגנה שאנו עושים מחר". סידי הוסיף אחר כך, בתגובה רשמית, כי "מדובר בנסיון להעליל ולהמציא דברים כדי לפגוע במאבק לשחרור גלעד שליט ואין לי כוונה להתייחס לכל קשקשן".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ