הארץ
שירות ""

נשיא המדינה, שמעון פרס, הגיב הערב (שלישי) על השתלטות צה"ל על ספינת הנשק ויקטוריה והביע הערכה "לחיילי צה"ל ולמפקדיו, על ההישג המרשים". פרס בירך באופן אישי את הרמטכ"ל, בני גנץ, "על ההצלחה המרשימה שחסכה חיים".

נשיא המדינה, שנאם בטקס הממלכתי לציון מבצע עובדה - יום שחרור אילת - התייחס גם למצב הרגיש במזרח התיכון ואמר כי "היום אפשר לומר שיהיה שלום אזורי. לא מצרים, לא סעודיה, לא ירדן, לא הפלסטינים ולא אנחנו יכולים להרשות לעצמנו להשאיר את האזור האסטרטגי הזה הפקר למחבלים ולשואפי ההגמוניה האיראנית".

פרס קרא לכל המדינות באזור לשתף פעולה "דווקא עכשיו כשהסערה פוקדת את המזרח התיכון, ומול הניסיונות הנואלים של המחבלים לחבל בשלום". הנשיא קרא "למצרים, לירדן, לפלסטינים, לסעודיה ולמפרציות: בואו נשתף פעולה כבר עכשיו במלחמה בטרור. הסכנה היא משותפת לכולנו והסיכוי יגדל אם נעמוד נגדה כולנו יחדיו. כך ניצור תשתית מדינית וביטחונית כדי להעניק לילדינו עתיד טוב יותר".

הנשיא הדגיש כי "רוב אזרחי ישראל מוכנים לגבות מהלכים מדיניים של ממשלת ישראל לקידום השלום. אינני מתעלם מהסיכונים אך הסיכון שבהעדר שלום הוא גדול". פרס אמר עוד כי "אני כואב, כעם ישראל כולו, את הרצח הנתעב באיתמר", אך הוסיף באותה נשימה כי "עלינו, בחריקת שיניים ובעין דומעת, לשוב לשולחן המשא ומתן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ