משפחת אולמרט מעכבת מידע על כספים שהועברו בין האחים - ומקשה על המשטרה

המשטרה מבקשת לבדוק אם אהוד אולמרט מימן בכספי שוחד את רכישת חלקו של אחיו יוסי בנחלת המשפחה, לאחר שנקלע לחובות

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

משפחת אולמרט מעכבת חשיפה של מסמכים שעשויים לשפוך אור על העברת כספים בין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לאחיו יוסי, שנקלע לחובות.

מדובר במסמכי מכירת חלקו של יוסי אולמרט בנחלה המשפחתית בבנימינה לאחיו, ב-2004. במשטרה מקווים שבאמצעות מסמכי המכירה יבינו כיצד מימן ראש הממשלה לשעבר את הרכישה, וכיצד העביר את הכסף לאחיו בארה"ב. במשטרה מנסים לבדוק אם העסקה מומנה על ידי כספי שוחד שקיבל אהוד אולמרט לפי הפרקליטות. ל"הארץ" נודע כי האחים מסרבים לחשוף את המסמכים, אולם עו"ד אלי זהר, פרקליטם של אהוד אולמרט ואחיו ירמי ועמי, מכחיש זאת בתוקף. זהר טוען כי חשיפת המסמכים מתעכבת רק עד שהם ייבדקו.

שלשום הודיעה הפרקליטות על כוונתה להאשים את אהוד אולמרט בקבלת שוחד בסכום של יותר מ-3.5 מיליון שקלים - כחצי מיליון מהסכום יועד לאחיו יוסי. מאחורי הקלעים מתנהל מאבק עיקש בין האחים אהוד, עמי, ירמי ויוסי לבין חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) על חשיפת מסמכי מכירת הנחלה המשפחתית.

בשבוע הבא ייפגש היועץ המשפטי של יאח"ה, סגן-ניצב חגי בן-אריה, עם פרקליטו של יוסי אולמרט, עו"ד רונן מטלון, וכן עם פרקליטם של יתר האחים, עו"ד זהר. השלושה ינסו להגיע להסכמה על חשיפת המסמכים, שנתפסו בשנה שעברה במשרדו של עו"ד מטלון, שייצג את האחים בעסקה. מאז נותרו המסמכים חתומים במעטפה, וחוקרי יאח"ה אינם יכולים לעיין בהם מאחר שלפחות חלק מהאחים סבורים כי חל עליהם חיסיון עו"ד-לקוח.

בין ראש הממשלה לשעבר לאחיו יוסי יש נתק זה שנים. בין החומרים שתפסה המשטרה נמצאים גם מסמכים על הליכי פשיטת הרגל של יוסי. גורם במערכת אכיפת החוק אמר אתמול כי באחרונה הסכים יוסי להסיר את החיסיון החל על מסמכים אלו. החוקרים בדקו אם בהליכי פשיטת הרגל שורבבו כספי שוחד שהגיעו לפי הפרקליטות מאהוד אולמרט לאחיו, אולם ככל הידוע לא נמצאו כאלה.

עו"ד מטלון סירב להתייחס אתמול לדברים והפנה לעו"ד זהר, שמסר כי על פניו מסמכי העסקה לא מחייבים חיסיון עו"ד-לקוח, וכי אין בהם דבר ראוי לחיסיון. ואולם לדבריו, יש צורך לבדוק אותם כדי לבחון שלא שורבבו אליהם מסמכים לא רלוונטיים, שייתכן שחלקם אישיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ