צה"ל אישר לתושבי איתמר לערוך חתונה בקבר יוסף

לראשונה מאז ננטש קבר יוסף באוקטובר 2000 אושר לתושבי איתמר לערוך במקום חתונה, כמחווה לתושבים בעקבות רצח משפחת פוגל

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

צה"ל אישר לתושבי איתמר לערוך אתמול (רביעי) חתונה של בני המקום בקבר יוסף. הצעד החריג, לראשונה מאז ננטש הקבר באוקטובר 2000, אושר כמחווה לתושבים בעקבות רצח בני משפחת פוגל.

החתונה אמורה היתה להיערך באיתמר, אך בני היישוב ביקשו להעתיק אותה לקבר יוסף. בתחילה אישר הצבא כניסה מיוחדת לשכם, ללא חתונה, אך בסופו של דבר אושרה גם החתונה. בחתונה נכח מח"ט שומרון, אל"מ נמרוד אלוני. רב החטיבה אף כובד באחת מברכות החתונה.

תצלום: מירי צחי, מועצה אזורית שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה אמר מתחת לחופה כי "החתונה הזו של תושב איתמר כאן בקבר יוסף בשבוע הזה היא ממש כמאמר הנביא 'בדמייך חיי'. בזכות המעמד המרומם הזה נתחזק כולנו, תושבי איתמר, ההתיישבות בשומרון וכל עם ישראל, נאסוף את השברים ונתחזק. אני מאחל הרבה שמחות, הרבה בניין ארץ ישראל ומתפלל עם כולם לחזרת עם ישראל לקבר יוסף בצורה מלאה".

הרב אליקים לבנון, הרב האזורי בשומרון, הקריא לאחר החופה את הפסוקים מנבואת ירמיהו על בכי רחל, אמו של יוסף הצדיק, בעת יציאת עם ישראל לגלות ואת דברי הנחמה: "כה אמר ה' קול ברמה נשמע נהי בכי תמרורים רחל מבכה על בניה מאנה להנחם על בניה כי איננו: כה אמר ה' מנעי קולך מבכי ועיניך מדמעה... ושבו בנים לגבולם".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ