רעולי פנים תקפו פלסטינים ביישוב שילה

שישה אלמונים תקפו בגז ובמוט ברזל שני פועלים פלסטינים שעבדו בבנייה. אחד מהם נפצע וטופל במקום, המשטרה פתחה בחקירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שישה רעולי פנים תקפו הבוקר (חמישי) פועלים פלסטינים שעבדו בבנייה באזור התעשייה בהתנחלות שילה בדרום השומרון. השישה התקרבו אל שני הפועלים, ריססו אותם בגז והכו אחד מהם עם מוט ברזל. אחד מהפועלים הפלסטינים נפצע ונזקק לטיפול רפואי. המשטרה פתחה בחקירה.

הפועל שנפצע בתקיפה, סאמי סנובר, בן 31, שוחח עם תחקירן בצלם בבית החולים ברמאללה. סנובר מסר לבצלם כי קבוצה של תוקפים רעולי פנים תקפה אותו, וכי הוא חש שחייו ניצלו רק בזכות שומר מבוגר ושמו משה, אשר הגן עליו בגופו.

ממזכירות שילה נמסר: "אנו שוללים כל פעילות אלימה לא-חוקית. מפעלנו ההתיישבותי בשילה נוסד על צדקת זכויותינו בארץ האבות ואנו גאים על משפחותינו, בתינו, ילדינו, שדותינו ועל כל ההגשמה הציונית שהושגה במשך למעלה משלושה עשורים לרגלי מקום המשכן".

אלחנן בן נון, רב היישוב שילה אמר כי "מעשה התקיפה שנעשה הבוקר בשילה חמור ביותר. בלי שום קשר לזהות השותפים למעשה, הדבר אסור מצד ההלכה ומצד החוק, ואין זה משנה בכלל מי היו הפוגעי. ומה היו המניעים לכך. כל מי שעיניו בראשו מבין שפגיעה שאינה מתוך התגוננות עצמית, עלולה להביא להפקרות של אלימות. מצב בו אדם מתיר לעצמו לעשות ככל העולה על רוחו, הוא חמור ובלתי נסבל, וסופו שיביא גם לפגיעות בין יהודים.

"למרות איום הרצחנות הקשה בו מצויים הישובים ואנשיהם לא פעם ולא פעמיים, ועוד יותר בגללו, אין שום היתר לעשות מעשים פרטיים, שעלולים לדרדר את המצב"

בין ההתנחלות שילה לבין המאחזים הסמוכים אליו ישנם חילוקי דעות לגבי סוגיית העסקת פועלים פלסטינים בתוך היישוב. לפני כחודשיים ניפצו צעירים זגוגיות במכוניות של פלסטינים שעבדו בבניין ביישוב, ובתגובה אחד מתושבי שילה הודיע כי הוא יפצה אותם מכיסו על הנזק.

הרב אליעזר מלמד, רב הישוב והישיבה בהר ברכה, יצא הבוקר במדורו בעיתון בשבע בקריאה נגד תג מחיר. מלמד כתב כי "איננו שואפים לנקם פרטי, אלא לנקמה ממלכתית שצה"ל וכל מערכות השלטון יובילו. לא חזרנו לארצנו כדי לנשל ערבים מבתיהם, אבל משקמו עלינו לכלותינו, נתבע שכל מי שרצה להרוג ייהרג, וכל מי שרצה לגרש יגורש, ועם השאר נחייה בשלום".

מפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף ניצן אלון, התייחס הבוקר בראיון לערוץ 7 לאירועי תג המחיר על רקע הפיגוע הרצחני באיתמר. "האירועים של תג מחיר הם לא ערכיים, בניגוד לערכים שלנו כישראלים ויהודים. ראש התיישבות, ראשי מועצות ורבנים מבינים היטב שהשוליים הקיצוניים פוגעים בהתיישבות. אני לא תמיד שבע רצון מרמת הגינוי. צריך למנוע מהם להתרחב".

כמו כן מסר תא"ל אלון כי צה"ל עצר השבוע עשרות פלסטינים במסגרת חקירת הרצח. הוא סיפר כי התנהל מרדף שהתבסס על עקבות שהיו במקום, אך ציין כי אינו יכול לומר לאן מתקדמת החקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ