שוטרים פשטו על חתונה לאחר שפעילי ימין תקפו מלצר ערבי

אולם בבנייני האומה הפך לזירת עימות

הארץ
כתב ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
כתב ""

אולם שמחות בבנייני האומה בירושלים הפך השבוע לזירת עימות בין פעילי ימין לשוטרי משטרת ירושלים, במהלך חתונתם של בני זוג מהמאחז הבלתי חוקי שבות עמי שבשומרון. בחתונה נכחו למעלה מ-600 מוזמנים, בהם פעילים מוכרים בימין הקיצוני. האורחים התפזרו בעקבות פשיטת משטרת ירושלים על המקום, לאחר שכמה מהחוגגים תקפו מלצר ערבי שעובד באולם.

אחד העובדים סיפר כי המלצר הותקף על ידי כמה מהחוגגים ללא כל התגרות מצדו. "הם פשוט התחילו לקלל אותו ולהרביץ לו, רק בגלל שהוא ערבי", סיפר העובד, "עוד לפני שפרצה הקטטה, היחס לעובדים הערבים היה גזעני לאורך כל הערב".

כמה מהעובדים האחרים באולם, ערבים גם הם, ניסו להגן על חברם, ובמקום התפתחה קטטה בינם לבין קבוצת האורחים שתקפה את המלצר. אחד העובדים הזעיק למקום את המשטרה וסמוך לשעה עשר, בעיצומה של החתונה, התפרצו לאולם 30 שוטרים ופיזרו את האירוע, "תוך שימוש ברוטאלי בכוח", לטענת החוגגים.

במשטרת ירושלים אמרו שהשוטרים שהגיעו למקום נתקלו בהתנגדות אלימה והפעילו כוח סביר, כולל שימוש בגז פלפל, על מנת לפזר את הקטטה. במהלך העימותים נפצעו קל שניים מהעובדים הערבים ושוטרת.

פעיל הימין ברוך מרזל, שהיה בחתונה, האשים כי המשטרה "מתנהגת כמו בריון. זו בושה וחרפה שהמשטרה פורצת לחתונה והורסת לזוג את השמחה רק בגלל שאיזה ערבי התקשר להתלונן שהוא קיבל אגרוף". פעיל ימין בולט אחר הודה כי כמה מהחוגגים תקפו את המלצר וגינה את האלימות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ