זאב בוים הובא למנוחות: "היה ישראלי וציוני גאה"

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

מאות בני אדם ליוו אתמול למנוחות את חבר הכנסת זאב בוים, שמת בסוף השבוע ממחלת הסרטן. בין הנוכחים בהלוויה בבנימינה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, יו"ר האופוזציה ציפי לבני, שרים, חברי כנסת, בני משפחה וחברים.

נתניהו ספד לבוים: "לא הכרתי אדם אחד שלא כיבד ולא העריך את זאביק בוים. ישר, ישיר, שקט, צנוע, נעים הליכות, ועם זה עמוק ומעמיק, איתן באמונתו". נתניהו תיאר את פועלו של בוים כמורה, כמנהל בית הספר רוגוזין בקריית גת, כראש העיר קריית גת, כחבר כנסת וכשר, והוסיף: "לאורך רוב שנות היכרותנו חרשנו אותם תלמים. אני זוכר אותך ברגע קשה במיוחד בחייך, אני זוכר שהתפעלתי מתעצומות הנפש שהפגנת, ההדר והשקט ששמרת עליהם, זה עשה עלי רושם כביר".

אולמרט, חבר ילדותו של בוים, ספד לו: "אחים אנחנו. גדלנו זה ליד זה, זכרנו את משובות הנעורים של פעם, של הנחלה, ושל שוני, ושל בנימינה, ושל ההליכות בימי שבת בבוקר, כשעוד היה מותר לקטוף נרקיסים וכלניות (...) זאביק בוים לא היה איש של קיצורי דרך כל חייו היה הליכה במסלול שלא עושים בו קפיצות מקריות, אלא מסלול שיש בו כיוון, וצריך ללכת בו בזהירות, בהתמדה, בסבלנות אין קץ".

לבני אמרה: "זאביק היה בית"רי. ועבורנו בית"רי זו לא שורה בקורות החיים אלא הוויה שלמה, עולם שלם של ערכים המהווים מצפן פנימי. ערכים לפיהם פעל ישר כסרגל, מחמיר עם עצמו ולא עם אחרים, גאה בהיותו ישראלי וציוני, גאווה שאין בה יהירות ואומר אמת גם בעולם של שקר, גם בעולם פוליטי המבוסס לעתים על שקר ותדמית".

אשתו עדנה תיארה את היום בו גילה בוים כי הוא חולה בסרטן: "ב-19 בנובמבר 2009 הגיע מכתב מבית החולים איכילוב, ובשלוות נפש הקראת לי שנמצא גידול ממאיר בלבלב. ביקשתי שניסע מיד לבית החולים על מנת לראות מה ניתן לעשות, אך אתה הודעת לי שהיות ובערב אנו אמורים לצאת להופעה של פול אנקה אתה הולך עכשיו לישון והסרטן לא יברח לשום מקום".

"עצמת את עיניך כשאתה לופת את ידי בחוזקה ולא מרפה, כשאתה רוצה להיאחז בחיים", הוסיפה, "קיוויתי שנחזור מן הקרב ביחד, הבטחתי לך שתצא מזה, אך כשלתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ