קדימה ליועהמ"ש: פתח בחקירה נגד בנימין ושרה נתניהו בעקבות תחקיר ערוץ 10

התנועה העבירה את הפניה בעקבות התחקיר ששודר אתמול בערב; "התנהגותו של רה"מ מוכיחה כי הוא אינו מבחין בין מותר ואסור, בין ראוי לבזוי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

תנועת קדימה פנתה הבוקר (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בבקשה לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו שרה, לנוכח תחקיר שפורסם אמש בערוץ 10, בו נטען כי ראש הממשלה טס לחו"ל במימון אנשי עסקים וגופים פרטיים גם לאחר שובו לפוליטיקה לפני כעשור, בעת כהונתו כחבר כנסת ושר אוצר.

בקדימה הדגישו כי "חשיפתה של התנהגות מושחתת ושיטתית של קשרים אסורים על פי דין ועל פי מוסר בין הון לשלטון על ידי ראש הממשלה ורעייתו, הגובלת בתת-תרבות של ממש, מוכיחה באופן שאינו משתמע לשתי פנים שבראש ממשלת ישראל עומד אשם שאינו מבדיל בין טוב לרע, בין מותר ואסור בין ראוי ובזוי - ועל רשויות אכיפת החוק להיכנס בעובי הקורה ולא לאפשר להתחמקות מבדיקתם של הדברים".

סיעת קדימה. "התנהגות הגובלת בתת תרבות". תצלום: אמיל סלמן

בנוסף, דובר קדימה מסר כי ח"כ שלמה מולה הגיע לתחנת המשטרה בתל אביב והגיש תלונה רשמית כנגד ראש הממשלה ורעייתו נוכח הממצאים.

במסגרת התחקיר, שעסק בין השאר בקשריו של ראש הממשלה עם בעלי הון זרים בעשור האחרון, נחשפו 16 נסיעות בעייתיות לכאורה. כך לדוגמה, ביוני 2004 נסע שר האוצר נתניהו לכנס חשוב של מכון המחקר האמריקאי אנטרפרייז, והמכון שילם 23 אלף דולר על טיסת נתניהו ורעייתו לארה"ב. עוד הראה התחקיר כי ארגון הבונדס שילם פעם אחר פעם בעבור נסיעות משפחת נתניהו לארה"ב. בראש הבונדס, שנועד לגייס כספים בשביל מדינת ישראל, עומד יהושע מצא. בסך הכל, לטענת התוכנית, מימן הארגון לשרה נתניהו ולילדיהם של בני הזוג כרטיסי טיסה בסך עשרות אלפי דולרים. עוד נחשף כי ספנסר פרטרידג', ידידו האמריקאי של נתניהו, סיפק לו "מונית אווירית" - מטוס פרטי שעמד לרשותו לצורך טיסותיו ברחבי ארה"ב.

מלשכת נתניהו נמסר בתגובה כי "הכתבה היא חלק ממגמה רבת שנים של רביב דרוקר לפגוע בשמו של ראש הממשלה ובבני משפחתו. מעולם לא שילם שום גוף חיצוני בעבור טיסות ילדיו של מר נתניהו, בעת שכיהן בתפקיד ציבורי כלשהו". עוד נמסר כי שרה נתניהו הופיעה בפני נשות הבונדס.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ