סגן ראש הממשלה ושר הפנים, אלי ישי, שיגר הערב (חמישי) מכתב תקיף לשופט הדרום אפריקאי ריצ'רד גולדסטון, שעמד בראש ועדת הבדיקה של האו"ם לאירועי מבצע "עופרת יצוקה". במכתב כתב ישי כי "הדו"ח שפרסמת הוא שנותן את הלגיטימציה לארגוני הטרור להמשיך את הירי האכזרי וחסר האבחנה אל עבר ישובים אזרחיים בשטחי המדינה".

עוד כתב יו"ר ש"ס לשופט כי "דו"ח זה, הוא שמרגיע רוצחים חסרי מצפון בבואם לטבוח בילדים תמימים, ביודעם שיוכלו תמיד להצטייר אחר כך כקורבנות. היכן קולך כעת, מר גולדסטון?", תהה השר. ישי קרא לשופט לגנות את התנהלות הצד הפלסטיני בחודשים האחרונים והוסיף כי "אתה, שהפכת את עצמך בעיני העולם לסמל של הגנה על זכויות האדם, צריך להתייצב היום ולגנות בקול ברור את ארגוני הטרור על הפשעים האיומים המבוצעים כיום נגד אזרחים".

במהלך היום נורו שתי רקטות לעבר שטחי ישראל. רקטת גראד אחת נפלה באזור העיר אשדוד, ורקטת קסאם נפלה באזור שדרות. כמו כן, נפלו שבע פצצות מרגמה באזור המועצה האזורית אשכול, פצצת מרגמה אחת נפלה באזור המועצה האזורית חוף אשקלון. פצצת מרגמה נוספת פגעה במועצה האזורית שער הנגב.

בערים אשדוד וקרית גת וכן ביישובים גן יבנה ובאר טוביה תושבת מחר מערכת החינוך. ראשי הערים באר שבע ואשקלון יחליטו בדיון משותף שיערכו מאוחר יותר הערב אם להצטרף להשבתת מערכת החינוך לאור המצב הביטחוני. מנגד, בשדרות הוחלט כי הלימודים יימשכו מחר כרגיל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ