פרופסור פרנסס רדאי הישראלית תצטרף לוועדת האו"ם למעקב אחר אפליית נשים

פרופסור רדאי תהיה הישראלית הראשונה שמומנה על ידי המועצה לזכויות אדם בז'נווה לוועדת האו"ם למעקב אחר אפליית נשים

שלמה שמיר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה שמיר
ניו יורק

אקדמאית ישראלית בכירה נבחרה כחברה בוועדה יוקרתית שתפעל במסגרת המועצה לזכויות האדם של האו"ם בז'נווה. פרופ' פרנסס רדאי המתגוררת בירושלים נבחרה לקבוצת עבודה מיוחדת שתעקוב אחרי גילויי אפליה נגד נשים בעולם.

קבוצת העבודה, שמונה חמש נשים, הוקמה על ידי המועצה לזכויות האדם בהתאם להחלטה שהתקבלה בספטמבר שנה שעברה. מלבד רדאי מישראל, חברות בה מומחיות בתחום שוויון זכויות לנשים ממקסיקו, תוניסיה, אינדונזיה ופולין.

זאת הפעם הראשונה שהמועצה בז'נווה ממנה נציגה מישראל. המועצה סופגת בשנים האחרונות ביקורת בגין יחסה לישראל המוגדר כ"חד צדדי" ו"מעוות". בשנתיים האחרונות היא קיבלה שורה של החלטות אנטי ישראליות.

רדאי נבחרה כמייצגת גוש הארצות האירופיות במועצה. "זהו הישג חשוב ומרשים לישראל", אמר בשיחה ל'הארץ' שגריר ישראל בז'נווה אהרון לשנו-יער. השגריר סיפר כי כאשר נודע על הכנות להקמת הוועדה נעשתה פנייה לפרופ' פרנציס רדאי שהסכימה להתמודד כמעומדת לועדה החדשה. "בחירתה היא מקור לגאווה ואות הערכה לאקדמיה הישראלית", אמר לשנו-יער. "זאת במיוחד על רקע מסע הדה-לגיטימציה נגד ישראל המתנהל בזירה הבינלאומית".

השגריר סיפר כי נעשו ניסיונות לטרפד את מועמדותה אך הם כשלו על רקע ההערכה הרבה באו"ם ליכולתה המקצועית. סוזן נוסל, סגנית מזכירת המדינה האמריקאית, קידמה בברכה את בחירתה של רדאי. "היא מתאימה ומוכשרת לתפקיד ואנו מצפים להצטרפותה לוועדה", אמרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ