היועץ המשפטי לממשלה אישר, ומעצרו של המהנדס הפלסטיני אבו סיסי הוארך בשמונה ימים נוספים

אבו סיסי עצור כבר 34 יום בישראל, מאז שעל פי פרסומים זרים נתפס באוקראינה. בשלב זה, הארכות המעצר דורשות אישור מיוחד

יוסי מלמן צרוב
יוסי מלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי מלמן צרוב
יוסי מלמן

בית משפט השלום בפתח תקוה האריך היום (חמישי) את מעצרו של המהנדס הפלסטיני דיראר אבו סיסי בשבעה ימים. הארכת המעצר, שניתנה לבקשת שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, התאפשרה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, העניק אישור מיוחד לבקש את הארכת מעצרו בשמונה ימים. האישור המיוחד נדרש בכל מקרה של הארכת מעצר מעבר ל-30 יום.

אבו סיסי שעל פי פרסומים זרים נתפס באוקראינה, עצור בידי ישראל כבר 34 ימים. במהלך הדיון היום התברר כי היועץ המשפטי לממשלה ביקש מהשב"כ להשלים את החקירה בשמונה נושאים. דבר זה עשוי להעיד על כך שוינשטיין אינו מרוצה מהחקירה ומהפער שבין החשדות נגד אבו סיסי לראיות שנאספו בעניינו.

אל הדיון, שארך כשעה, הוכנס אבו סיסי לאולם הדיונים מדלת צדדית כדי למנוע מהצלמים לצלמו. הוא היה מלווה בידי חוקר של משטרת לכיש האחראית על החקירה. בדיון אמר לפרקליטתו, עו"ד סמדר בן נתן, כי הוא מותש מהחקירות הממושכות.

על הפרשה הוטל צו איסור פרסום חלקי המונע מלדווח על פרטי החשדות נגדו, על מהלך החקירה ועל נסיבות מעצרו, אלא אם נסמכים על פרסומים בחוץ לארץ. בתוך כך הוזמנה אשתו ורוניקה אל שירות הביטחון האוקראיני כדי שתמסור פרטים על נסיבות היעלמותו של בעלה. עד כה סירבו שירותי הביטחון של אוקראינה להיענות לדרישותיה שישמעו את גירסתה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ