יניר יגנה
יהונתן ליס
בהכנת הידיעה השתתף

ראש הממשלה בנימין נתניהו, הנמצא בביקור במוסקווה, אמר היום (חמישי) כי בשיחתו עם נשיא ארה"ב ברק אובמה, חלק לו האחרון מחמאות על העובדה שהוא נוהג באיפוק יחסי בניהול ההסלמה.

נתניהו אמר שאם החמאס יבחר להסלים את המצב, ישראל תדע כיצד להגיב, אך הודיע כי התגובה הישראלית תהיה שקולה. גורמים ששהו היום לצידו של נתניהו התרשמו שלפי שעה נראה שראש הממשלה לא להוט לפתוח במבצע רחב היקף ברצועה.

נתניהו ומדוודב בפגישתם, היום. תצלום: אי-פי

פוטין אמר לנתניהו כי הוא מזדהה עם הכאב ומגנה את ההתקפות על אזרחי ישראל. לדבריו, גם אובמה גינה את ההתקפות על ישראל בשיחתם. "בכך נוצר גינוי משותף והזדהות בינלאומית רחבה במלחמה נגד הטרור. זה מחזק אותנו במאבק המשותף שלנו", אמר נתניהו.

נתניהו אמר שהרשות הפלסטינית והיו"ר מחמוד עבאס (אבו מאזן) צריכים לבחור בין המשך המשא ומתן עם חמאס, שיורה טילים על ישראל, לבין ישראל. בפגישותיו המדיניות עם ראש הממשלה ולדימיר פוטין והנשיא דמיטרי מדוודב אמר נתניהו כי אבו מאזן חלש ולכן לא יוכל לחתום על הסדר קבע עם ישראל. לכן, הציע ראש הממשלה לקיים תהליך בשלבים עם נתינות הדדיות.

נתניהו ביקש בפגישות עם עמיתיו במוסקווה לבטל את אספקת הטילים נגד ספינות מסוג יאחונט לסוריה. ראש הממשלה ציין שעקב התהפוכות במזרח התיכון צריך לשקול טוב ביצוע של כל עסקה מסוג זה. הרוסים, לדברי גורמים בפמליית ראש הממשלה, לא הבטיחו להיענות לבקשה, אך אמרו שיתייחסו ברצינות לעמדה הישראלית.

יותר מעשר רקטות קסאם ופצצות מרגמה נורו לעבר שטחי ישראל במהלך היום. רקטת גראד אחת נפלה באזור אשדוד. בכל המקרים איש לא נפגע ולא נגרם נזק. ביישובים באר שבע, אשדוד, גן יבנה, קרית גת ובאר טוביה הודיעו כי הלימודים יושבתו מחר לנוכח ההסלמה באזור, אך מנגד ביישובים קרית מלאכי ושדרות הודיעו כי הלימודים יתקיימו כרגיל. באשקלון החליטה העירייה לאפשר ללימודים להתקיים כסדרם, אך ועד ההורים בעיר מתכוון להשבית את מערכת החינוך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ