הממשלה תאשר את מינויו של ראש מערך ההסברה גידי שמרלינג

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

נציבות שירות המדינה קיבלה את גרסתו של יעקב עמידרור בנוגע לדבריו שצוטטו ב"הארץ", ואישרה את מינויו לתפקיד ראש המועצה לביטחון לאומי (מל"ל). ביום ראשון צפויה הממשלה לאשר את המינוי. במקביל צפויה הממשלה לאשר את מינויו של דובר ראש הממשלה, גידי שמרלינג, לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי.

עמידרור יחליף בתפקידו את עוזי ארד, שפרש בשבוע שעבר. עמידרור מילא שורה של תפקידים בכירים בצה"ל ושימש מפקד המכללות של צה"ל, מזכיר צבאי לשר הביטחון וראש חטיבת המחקר באמ"ן.

ועדה שהוקמה בנציבות שירות המדינה עימתה את עמידרור עם ציטוט דבריו ב"הארץ". עמידרור טען כי הציטוטים אינם משקפים את מורכבות עמדותיו בנושאים השונים והגדיר את הפרסומים כהוצאת דברים מהקשרם. "ההבהרות שניתנו הניחו את דעת הוועדה", נכתב במסמך המסכם שהגישו לממשלה. לפני כשנה אמר עמידרור בכינוס של המכון הישראלי לדמוקרטיה כי "חייל שלא יסתער כשיאמרו לו 'קדימה' כי הוא אומר שנהרגו שני חיילים מימיני ושני חיילים משמאלי, אז אני לא קם, במערכת צבאית נורמלית צריך להכניס לו כדור בראש ובמערכת ליברלית צריך להכניס אותו לבית סוהר".

הממשלה תאשר במקביל גם את מינוי דובר ראש הממשלה, לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי. שמרלינג צפוי להחליף את ניר חפץ, שפרש מתפקידו לפני חודשים אחדים. שמרלינג שימש במשך שבע השנים שקדמו למינויו דובר עיריית ירושלים. הוועדה שבחנה את התאמתו לתפקיד ציינה כי אף שניסיונו כדובר ראש הממשלה איננו ממושך, הוא צבר ניסיון בתפקידו הקודם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ