ראש העיר שדרות: "החליטו להציב את כיפת ברזל בבאר שבע כדי להשתיק את כולם"

במפגש של חברי ועדת חו"ב וראשי הרשויות בדרום התלונן דוד בוסקילה כי "אין מספיק סוללות". מופז: ארגוני הטרור קבעו את סדר היום של מיליון אזרחים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ביקרו היום (ראשון) בבאר שבע ונפגשו עם ראשי הרשויות בדרום, זאת לאור פריסת הסוללה הראשונה של מערכת כיפת ברזל בנגב המערבי.

אולם, נראה כי לא כל ראשי הרשויות מרוצים מאופן פריסתה של מערכת ההגנה. ראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, התלונן כי "החליטו להציב את הסוללה בבאר שבע כדי להשתיק את כולם. כולנו זקוקים אבל אין מספיק סוללות".

ראש העיר שדרות הוסיף: "אנחנו היינו קורבן במשך שנים. צה"ל לא יצא לעופרת יצוקה בגלל שדרות ועוטף עזה אלא בגלל באר שבע ואשדוד". בוסקילה פנה לראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', ואמר לו "אל תתלהב מהסוללה שהציבו בשטח שלך, אני לא בטוח שהיא שלך, יש לה גלגלים".

הצבת הסוללה, הבוקר. תצלום: דובר צה"ל.

יו"ר הוועדה, ח"כ שאול מופז (קדימה), תקף את מדיניות הממשלה בנוגע להסלמה בדרום והאשים כי היא "מכרסמת בהתרעה של ישראל וביכולת ההתקפית של גורמי הביטחון". לדבריו, "אנחנו היינו צריכים לגבות מחיר". מופז אמר כי ההרתעה שנוצרה במבצע עופרת יצוקה נשחקה וצפה כי בעתיד, "היכולת לשמר את ההרתעה תהיה הרבה יותר קשה מכיוון שהמדיניות שגויה".

מופז אמר עוד כי "החמאס והג'יהאד קבעו את סדר היום של מיליון אזרחים בדרום. הראיה לכך היא שיותר ממאה אלף תלמידים נשארו בבית ביום שישי". לדבריו, "כדי להחזיר את ההרתעה החמאס והג'יהאד צריכים לדעת שישראל קובעת את סדר היום".

מופז התייחס לפריסת סוללת כיפת ברזל ואמר: "אני שמח שיש בידינו יכולות הגנה מתקדמות אבל מדינת ישראל אינה יכולה להתבצר מאחורי כיפות ברזל בשעה שבעזה החיים נמשכים כרגיל". לדבריו, "אנחנו חייבים לשמור על היכולת ההתקפית שלנו. בעבר מי שהעז לאיים על ילדינו דמו היה בראשו טיפלנו בהם כמו שצריך, אין שום סיבה שהיום המנהיגים לא יבינו את זה". לדבריו, "הדרג המדיני צריך להתחיל להכתיב מדיניות. הדרג הצבאי כבר יידע לבצע".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ