שנה וחצי מאסר למתנחל שהתעלל בנער פלסטיני

צבי סטרוק, תושב המאחז אש קודש, הורשע שחטף ותקף נער פלסטיני בן 15. אמו: גזר הדין מעניק ניצחון לעדי השקר הערבים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ראשון) עונש מאסר של שנה וחצי על צבי סטרוק, תושב המאחז אש קודש שבגוש שילה, לאחר שהורשע בהתעללות בנער פלסטיני. על פי הכרעת הדין בעניינו, סטרוק חטף בשתי הזדמנויות שונות את הנער הפלסטיני, תקף אותו והרג את גדיו.

על פי הכרעת הדין, ב-2007 הגיע סטרוק יחד עם אלמוני שלא נתפס על טרקטורון לכיוון קבוצת פלסטינים מהכפר קוסרא, והם החלו לירות באוויר. לאחר מכן, השניים תפסו פלסטיני בן 15 והכו אותו בכל חלקי גופו. לאחר שהכו אותו, גררו סטרוק והאלמוני את המתלונן כשהוא זב דם אל הטרקטורון. הם כפתו את המתלונן כשידיו מאחורי גבו, הושיבו אותו ביניהם כשפניו מכוסות ונסעו מהמקום. במהלך הנסיעה נחבט המתלונן בטרקטורון ואיבד את הכרתו וכעבור זמן התעורר כשהוא רטוב.

שופט בית המשפט המחוזי אמנון כהן כתב בגזר הדין כי "אינני יכול שלא להביע שאט נפש וזעזוע עמוק מסימני החבלות הקשות שהיו מנת חלקו של הקטין. עדויות האופי ששמעתי, אינן עולות בקנה אחד עם המעשים הקשים אותם ביצע הנאשם וכל עונש שלא יישא רכיב של מאסר בפועל, עלול להחטיא את המסר שצריך לצאת מבית המשפט לנוכח חומרת מעשיו של הנאשם". בנוסף לעונש המאסר, סטרוק יפצה את המתלונן ב-50,000 שקל.

אמו של המורשע אורית סטרוק, מראשי היישוב היהודי בחברון, אמרה בתגובה כי "גזר הדין מעניק ניצחון לעדי השקר הערבים המנהלים מלחמה לאומית כנגד החקלאים היהודים. השופט כהן הפך חקלאי, אבא ל-3 ילדים, לשעיר לעזאזל".

חיים ארליך, מנכ"ל ארגון יש דין שסייע לנער הפלסטיני, מסר בתגובה כי "על פי נתוני יש דין, העוקב אחרי הטיפול בעבירות שמבצעים אזרחים ישראלים נגד פלסטינים ורכושם, יותר מתשעים אחוזים מחקירות תלונות אלה מסתיימות בלא הגשת כתב אישום". לדבריו, "כשכבר מוגש כתב אישום ? האמת אינה נחשפת בשל רשלנות המשטרה, כמו שקבעה שופטת בית משפט השלום בירושלים בעניינה של יפעת אלקובי, שהואשמה בתקיפת ילד פלסטיני, ולא ניתן היה להכריע בין הגרסאות. ולבסוף גם כאשר ישנה הרשעה, והשופט מביע 'שאט נפש וזעזוע עמוק' ממעשי הנאשם, גזר הדין הוא 18 חודשי מאסר. אפשר רק לשער מה היה עונשו של פלסטיני שהיה תוקף ילד יהודי באותה צורה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ