המבקר: החלטה על בדיקת נסיעות רה"מ עוד השבוע

פרשת ביבי-טורס

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

הצוות הבכיר במשרד מבקר המדינה יסיים עד סוף השבוע את הבדיקה המקדימה שהוא עורך בעניין נסיעותיו לחו"ל של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה במימון גורמים פרטיים, בין היתר בתקופה שכיהן כחבר כנסת ושר.

בתום הבדיקה יקבל לינדנשטראוס החלטה אם לפתוח בביקורת של הפרשה, שמשמעותה חקירה עצמאית של הפרשה, שתתפרסם במסגרת דו"ח ביקורת מיוחד או במסגרת הדו"ח השנתי שמפרסם משרד המבקר.

אתמול התברר כי במהלך השנים דחתה באופן קבוע ועדת ההיתרים, הפועלת מטעם מבקר המדינה, בקשות של שרים לאשר נסיעה לחו"ל במימון גורמים פרטיים או עמותות שהזמינו אותם, מחשש לניגוד עניינים - מלבד במקרה אחד, לפני כמעט עשור. עוד נדחו בקשות למימון נסיעות של רעיות השרים שלא מכספן הפרטי.

במקביל לבדיקת המבקר, בוחן גם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, תלונות שהגיעו לשולחנו בעקבות חשיפת הפרשה. ההערכות הן כי וינשטיין ולינדנשטראוס לא ינהלו בדיקות מקבילות, כאשר ממילא הכלים העומדים לרשותו של וינשטיין מוגבלים.

במשרד מבקר המדינה סירבו בתוקף להתייחס לסיכוי כי יחקרו את הפרשה, וביקשו להמתין להשלמת הבדיקה הראשונית של הצוות שמינה המבקר, אולם ההערכות הרווחות הן כי בסופו של דבר יקבל עליו המבקר את בדיקת הפרשה. הסיבה לכך היא שאופי הטענות נוגע לאחד מתחומי הביקורת של המבקר - תחום ניגוד העניינים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ