מקורבם של נתניהו ורעייתו זה עשור: "שרה אשה דומיננטית שיש לה דעה"

בעניין טיסות הזוג אמר המקורב רוני מאנה ש"בסוף כולם משלמים". נתניהו הגיש תביעת דיבה נגד ערוץ 10 ומעריב

תומר זרחין
מזל מועלם
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין
מזל מועלם
גילי איזיקוביץ

איש העסקים רוני מאנה, שהיה מקורבם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, במשך עשר שנים, האשים אותם אתמול שבגדו בו ולא גמלו לו על חברותם. זו הפעם הראשונה שמאנה מדבר בפומבי על קשריו עם בני הזוג, ועושה זאת דווקא בימים שהתפוצצה פרשת "ביביטורס", כשנתניהו ורעייתו נתונים לביקורת קשה ואינם מקבלים כמעט כל להגנה ממקורביהם ובכירים בליכוד.

לדברי מאנה, בראיון בערוץ 2, "הייתי קרוב אליהם עשר שנים. כשהייתי מגן על שרה הייתי מדבר מהלב. הייתי חבר אמיתי בלי שום אינטרסים. שרה לא נתנה לי תחנת דלק בכיכר המדינה ולא נתנה לי רישיון לגז".

על נתניהו אמר מאנה, "הייתי חבר שלו והוא בחר משום מה לא להיות חבר שלי, כפי שהוא בחר לא להיות חבר של הרבה אנשים מסוימים. כל מי שהיה אתו - זכותו. אני מקבל את זה בהבנה. אני חושב שמקיפים אותם אנשים לא אמיתיים. את האנשים האמיתיים שהיו לידם מישהו גרם להעלים".

מאנה נזהר שלא לנקוב בשם ראש לשכת ראש הממשלה, נתן אשל, שאליו התכוון. "יש מישהו מסוים שיושב בלשכה, ששולט. הוא הכל. צר לי שמישהו בא וחימם פה את האווירה והמציא עלי איזו המצאה שלא היתה. מין המצאה מטומטמת, רק כדי לסכסך".

מאנה מתכוון לאירוע מלפני כשנה, בעניין עוזרת הבית של בני הזוג נתניהו. לטענת מאנה, כפי שסיפר למקורביו, אשל סיפר לשרה נתניהו שמאנה העומד מאחורי הדלפת הפרשה, בעוד שלמעשה הוא ניסה ליישר את ההדורים. לדברי מאנה, אשל ניסה לתקוע טריז ביניהם.

נתניהו לא בא לחגיגת בר המצווה לבנו של מאנה, וזה התקשה לסלוח על כך. בראיון אתמול אמר כי "בן אדם שלא יודע לשמור על החבר שלו, זה מה שקורה בסוף. אני חושב שחברות זה ערך עליון. חברות אין לה מחיר וכל דבר שאומרים צריך לבדוק".

מאנה גם מתח ביקורת מרומזת מקורבי נתניהו שמנסים לטעון שרעייתו אינה מעורבת במתרחש בסביבת בעלה. "לוקחים את שרה נתניהו ומגמדים אותה", אמר. "אומרים שהיא לא מתערבת ולא עושה, ועושים אותה מין עקרת בית. גרמו לאנשים לחשוב שכאילו היא נסעה בקו 5 באלנבי במושב האחורי. לא יודעים להתמודד עם זה ביושר. צריך להגיד את האמת. היא בחורה חזקה, בחורה דומיננטית, בחורה שיש לה דעה. כשאני הייתי לידה לא נתתי לאף אחד לגמד אותה".

על פרשת "ביביטורס" אמר מאנה, כי "העולם בנוי כמו סופרמרקט, כולם מגיעים בסוף לקופה ומשלמים". כשנשאל מי פגע בו יותר, שרה או מנתניהו, אמר כי נפגע יותר משרה, כי "אין לה חברים אמיתיים. הכל זה בלוף. אין בן אדם שאהב אותה יותר ממני. אני חושב שאהבתי אותה יותר משבעלה אוהב אותה".

בעקבות הראיון אמר מאנה לאנשים שהתקשרו אליו: "זה המחיר שהם משלמים. אף אחד לא יוצא להגן עליהם. בעבר אני הייתי מגן עליהם, אבל לא נשארו להם חברים. היה להם חבר אחד, רוני מאנה, והם בעטו בו".

מלשכת נתניהו סירבו להגיב גם על הטענות בעניין נתן אשל.

נתניהו הגיש אתמול לבית משפט השלום בירושלים שתי תביעות דיבה, בסך מיליון שקל כל אחת - נגד ערוץ 10 והעיתון מעריב. נתניהו מבקש מבית המשפט ש"ישים קץ לפרסום ידיעות לא אחראיות ושקריות ביחס לתובע ויבהיר כי שמו של התובע אינו הפקר ולפיכך לא ניתן לפגוע בשמו מבלי לשאת באחריות".

אחת התביעות היא נגד חברת החדשות של ערוץ 10, העיתונאי רביב דרוקר, אורי רוזן וחברת נענע 10, בטענה שפרסמו ידיעה שקרית ולפיה נחשף מסמך שבו מופיע כל מי שתרם כביכול לפריימריס של נתניהו ב-2005 ומי שהבטיח לתרום לו. בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד דוד שמרון, נטען שלפני הפרסום הבהיר נתניהו שאין יסוד לאמור בכתבה, אבל הנתבעים "לא נתנו לעובדות לבלבל אותם".

תביעה נוספת הגיש נתניהו נגד מעריב, כתביו נועם שרביט ואלי ברנשטיין, ועורך העיתון אבי משולם, ונגד הקריקטוריסט מושיק לין. נתניהו מתקומם על כתבה שפורסמה ב-27 במארס כך שמכותרתה יכול הקורא להתרשם ששווי ארוחת ערב של הזוג נתניהו הינו 60 אלף שקל, ושארוחות ערב דומות הן חלק מנסיעותיהם הראוותניות, כביכול. לטענת נתניהו, בידיעה אין שמץ אמת. נתניהו קובל גם על קריקטורה שפורסמה ב-29 בחודש, שבה נראה נתניהו צועד עם מזוודה במסלול הירוק בשדה התעופה, כשמתיקו נופלות חחבילות של שטרות.

ערוץ 10 מסר בתגובה כי "נגיב בבית המשפט".

מ"מעריב" לא נמסרה תגובה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ