ראש הממשלה בנימין נתניהו: מתנהל מסע מאורגן ומתוזמר של הכפשה נגדי

רה"מ הגיב בראשונה לפרשה ואמר "הכי נורא זה שמטווחים את אשתי"; מבקר המדינה ביקש להצטייד בסמכויות של ועדת חקירה לקראת ההכרעה אם לפתוח בחקירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הערב (רביעי) לראשונה לפרסומים בערוץ 10 בנוגע למימון נסיעותיו לחו"ל על ידי אנשי עסקים פרטיים. בראיון ששודר באתר יו-טיוב ובערוץ 2, בו השיב לשאלות גולשים מהארץ ומהעולם, אמר נתניהו כי "זה מסע הכפשה מתוזמר ומאורגן".

לדבריו, "מדובר בכל מיני סיפורים, רובם מופרכים ונגועים בצביעות. יש עיתונאים שלא אוהבים שאני ראש הממשלה ומנסים בדרכם לשנות את זה. אני רוצה לבשר לעיתונאים האלה - לא יעזור לכם - זו רשעות וצביעות ואשאר כאן שנים רבות ולא אשנה את עמדותיי. שום דבר לא מומן שלא כדין".

נתניהו מתראיין הערב. תצלום: ערוץ 2

נתניהו טען שהתקשורת נוהגת בו בסטנדרטים כפולים וכי ראשי ממשלה, נשיאים, שרים וחברי כנסת אחרים נהגו בדיוק באותה צורה. "זה נגוע בצביעות כי בכל שנה יש מאות נסיעות של ח"כים, של שרים ושל ראשי ממשלה לשעבר. יש סטנדרט איך נוסעים. הסטנדרט של ראשי ממשלה לשעבר ונשיאים לשעבר מקובל ולא שונה ממה שקורה עם קלינטון או בלייר. אנשים אחרים לא טסו בצ'רטר ולא התאכסנו באכסניות נוער".

נתניהו הכחיש כי נסיעותיו מומנו ע"י אנשי עסקים זרים. "מי שמזמין זה לא נדבנים או אנשים פרטיים. הכל עיוותים", הדגיש נתניהו. "למה? כי אתה לא נוסע לאירוע פרטי אלא לאירועים ציבוריים של גופים שבאים לעזור לישראל או לנזקקים או לעלייה. זה לא דברים פרטיים. זה לא נסיעות פרטיות. מי מממן? תורמים. מי מממן את הוועד למען החייל? תורמים".

לדברי נתניהו, תחקיר ערוץ 10 והעיסוק התקשורתי בפרשה הוא ניסיון לפגוע בו. "האמת תצא לאור", אמר. "אי אפשר לגזור סטנדרט כפול כלפיי. כולם נסעו עם רעיותיהם. הדבר הכי נורא - שכדי לפגוע בי מטווחים ישר את אשתי בצורה איומה ולא הוגנת. כמה עיתונאים וכמה עיתונים. כשכל התרעלה הזו יוצאת - אשתי שרה היא פסיכולוגית ילדים והולכת לבתי ספר. הולכת לעבודה. מטפלת בילדים נזקקים. האמהות והילדים אוהבים אותה והקולגות שואלים? שרה'לה מה עושים לך?".

במקביל, ביקש מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, להצטייד בסמכויות של ועדת חקירה לקראת ההכרעה אם לפתוח בחקירת נסיעות נתניהו. לאור העובדה כי מושב הכנסת הסתיים היום, פנה המבקר לוועדה לביקורת המדינה וביקש כי יוקנו סמכויות של ועדת חקירה ליועץ למאבק בשחיתות הציבורית במשרד המבקר, ניצב משנה בדימוס נחום לוי. כך שאם יוחלט בסופו של דבר לערוך ביקורת בעניין נסיעות נתניהו הרי שלוי יהיה מוסמך לזמן לעדות כל אדם ולבקש ממנו להציג מסמכים.

מחר יקיים הצוות הבכיר במשרד מבקר המדינה בדיקה ראשונית של ממצאי התחקיר, לאור תלונות שהתקבלו במשרד בעניין. בתום הבדיקה, יקבל לינדנשטראוס החלטה אם לפתוח בביקורת של הפרשה, שמשמעותה חקירה עצמאית של הפרשה, שתתפרסם במסגרת דו"ח ביקורת מיוחד או במסגרת הדו"ח השנתי שמפרסם משרד המבקר.

מוקדם יותר היום התייחס מבקר המדינה לפרשה ואמר כי ברמה העקרונית, לא תקין שאנשי ציבור נוסעים לחו"ל על חשבון נדבנים ותורמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ