שר הביטחון, אהוד ברק: לא אתפלא אם גורמים פוליטיים עומדים מאחורי הפרסום

בראיון לקול ישראל התייחס שר הביטחון לפרשת הנסיעות של בני הזוג נתניהו; לדבריו, נתניהו הוא לא היחיד

הארץ
שירות "
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות "

"השיח הציבורי בעניין הוא רדוד ושטחי. אני אומר לך כי ראשי ממשלה וראשי אופוזיציה בהווה ובעבר טסו במטוסים פרטיים של אנשים", כך אמר הבוקר (חמישי) שר הביטחון, אהוד ברק. בראיון לקול ישראל, התייחס ברק לתחקיר ערוץ 10 בנוגע למימון נסיעותיו לחו"ל של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על ידי אנשי עסקים פרטיים אמר ברק, כי "לא אתפלא אם יש מאחורי הפרסומים אינטרסים פוליטיים. יש אג'נדות גם פוליטיות, וגם אולי אישיות ותקשורתיות".

לדברי ברק, "צריך לסכם את זה ולהודיע: 'מהיום זה לא קורה', אבל אין סיבה להתנפל על ראש הממשלה כאילו זה דבר שלא נעשה מעולם". ברק הוסיף כי הוועדה לביקורת המדינה מתנהלת באופן חובבני ועל יושב הראש שלה, ח"כ יואל חסון, אמר כי הוא מתנהל כ"ליצן פוליטי".

היום יקיים הצוות הבכיר במשרד מבקר המדינה בדיקה ראשונית של ממצאי התחקיר, לאור תלונות שהתקבלו במשרד בעניין. בתום הבדיקה, יקבל מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, החלטה אם לפתוח בביקורת של הפרשה, שמשמעותה חקירה עצמאית של הפרשה, שתתפרסם במסגרת דו"ח ביקורת מיוחד או במסגרת הדו"ח השנתי שמפרסם משרד המבקר. מבקר המדינה התייחס אתמול לפרשה ואמר כי ברמה העקרונית, לא תקין שאנשי ציבור נוסעים לחו"ל על חשבון נדבנים ותורמים.

לינדנשטראוס ביקש מהוועדה לביקורת המדינה לציידו בסמכויות של ועדת חקירה לקראת ההכרעה אם לפתוח בחקירת נסיעות נתניהו. לאור העובדה כי מושב הכנסת מסתיים היום, פנה המבקר לוועדה וביקש כי יוקנו סמכויות של ועדת חקירה ליועץ למאבק בשחיתות הציבורית במשרד המבקר, ניצב משנה בדימוס נחום לוי. כך שאם יוחלט בסופו של דבר לערוך ביקורת בעניין נסיעות נתניהו הרי שלוי יהיה מוסמך לזמן לעדות כל אדם ולבקש ממנו להציג מסמכים.

במהלך הראיון נשאל ברק על חטיפתו של המהנדס הפלסטיני, דיראר אבו סיסי, ואמר כי "לא מדובר על קשר ישיר לפרשת שליט. יש לו מידע אינטימי פנימי על מה קורה בחמאס ויש לזה ערך חשוב, לאו דווקא בפרשת שליט". מעבר לזה, סירב ברק למסור מידע נוסף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ