ברק על פרשת הטיסות: יש טעם לפגם בהתנהלות נתניהו, בהנחה שהפרטים נכונים

שר הביטחון מתבטא בפרשת ביבי-טורס

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

שר הביטחון אהוד ברק, אולי הפוליטיקאי המקורב ביותר לבנימין נתניהו, יצא השבוע להגנתו של ראש הממשלה, בפרשה המכונה "ביבי-טורס". בשיחות פרטיות שניהל עם כמה גורמים פוליטיים, הגדיר ברק את העיסוק התקשורתי והציבורי בפרשת טיסותיהם של בנימין ושרה נתניהו: "רדוד, שטחי ומזויף".

לדברי ברק, אם הדברים שנחשפו בתחקיר "המקור" בערוץ 10 יתבררו כנכונים, הרי שיש טעם לפגם בהתנהלותו של ראש הממשלה, אולם הדרך שבה כלי התקשורת והפוליטיקאים עוסקים בפרשה מלמדת על שטחיות. "מדוע לא כותבים על ראשי ממשלה אחרים - לא אני - שטסו במטוסים פרטיים של בעלי הון, בעת שכיהנו בתפקידם? מדוע לא כותבים על נשיאים לשעבר שעשו זאת? אם לא רוצים שחברי כנסת או שרים יטוסו במטוסים פרטיים, נא לקבוע כלל מחייב שיאסור טיסה כזו. כל עוד אין כלל כזה, מה הפלא שיש מי שעושים זאת?" תהה שר הביטחון.

ברק הוסיף באותן שיחות, כי אינו שולל את הפרסום המקורי או את תכניו, אולם לטענתו הדיון הציבורי שמתנהל מאז הוא "חסר פרופורציות לחלוטין" ומכוון לרגשות פופוליסטיים. לדבריו, יש מקום לדיון ציבורי אולם כזה שיעסוק בבדיקת הנורמות הנהוגות על ידי כלל נבחרי העם, ללא יוצא מן הכלל, ובקביעת כללים שיחייבו את כולם.

לפני למעלה משנה נדרש שר הביטחון להחזיר מכיסו כמה אלפי דולרים לאחר שנתגלה כי באחת מטיסותיו מארה"ב לישראל שודרג ממחלקת עסקים - שמותרת לו על פי הכללים - למחלקה ראשונה. ועדת האתיקה של הכנסת קבעה כי על אף היותו של ברק במעמד של ראש ממשלה לשעבר, שחברת אל על נוהגת לשדרג באופן אוטומטי למחלקה ראשונה (כמו גם נשיאים לשעבר) על בסיס מקום פנוי, היה עליו לנהוג על פי הכללים שמחייבים שרי ממשלה.

הטור המלא מחר ב"הארץ השבוע"

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ