דיראר אבו סיסי: אני לא יודע כלום על גלעד שליט, אני רק מהנדס

המהנדס הפלסטיני צפוי להיות מואשם בחברות בארגון טרור ובסיוע לחמאס

יוסי מלמן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי מלמן
ג'קי חורי

השב"כ והפרקליטות מתכוונים להאשים את המהנדס הפלסטיני, דיראר אבו סיסי, בחברות בארגון טרור ולקשור אותו ככל הנראה גם לפעולות של סיוע לחמאס בייצור נשק. אבו סיסי, מהנדס בכיר בתחנת הכוח העזתית, נחטף ב-18 בפברואר בזמן שנסע עם אשתו ברכבת לקייב, במטרה להסדיר את מסמכי ההגירה שלו ולעבור לאוקראינה.

היום (חמישי) האריך בית משפט השלום בפתח תקווה בחמישה ימים נוספים את מעצרו, וביום שני הקרוב - כשימלאו 46 ימים למעצרו - יוגש נגדו כתב אישום. עם הגשת כתב האישום תבקש המדינה לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים.

דיראר אבו סיסי. תצלום: אלון רון

בית המשפט נענה לבקשת פרקליטתו של אבו סיסי, עו"ד סמדר בן נתן, לאפשר לצלמו באולם בית המשפט. במהלך הצילומים טען אבו סיסי בפני העיתונאים במקום כי אין לו שום מידע על חטיפתו של גלעד שליט. הוא אישר שנשאל על כך בחקירתו אך טען "אני רק מהנדס". בן נתן אמרה היום כי בכוונתה לבקש מבית המשפט להסיר את צו איסור הפרסום בפרשה.

ובתוך כך, נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, קרא היום לבני משפחתו של אבו סיסי להפעיל לחץ על חמאס כדי להביא להשלמת עסקת שליט ולשחרורם של בני משפחתם במהרה. נועם שליט שוחח בטלפון עם רעייתו של אבו סיסי, ורוניקה, ועם בן דודו ראזי, שאמרו לו כי אבו סיסי אינו קשור לחמאס וכי המשפחה תפעל בכל הערוצים להביא לשחרורו.

בראיון לקול ישראל נשאל היום שר הביטחון, אהוד ברק, על חטיפתו של אבו סיסי. ברק סירב לחשוף את הרקע למעצרו, אך הוסיף כי "לא מדובר על קשר ישיר לפרשת שליט. יש לו מידע אינטימי פנימי על מה קורה בחמאס ויש לזה ערך חשוב, לאו דווקא בפרשת שליט".

כתב העת הצרפתי "אינטלנג'ס אונליין" פירסם היום הערכה לפיה ייתכן ששבעת רוכבי האופניים מאסטוניה שנעלמו בלבנון לפני כשבועיים, נחטפו בידי ארגונים פלסטינים קיצוניים כדי לההשתמש בהם כקלפי מיקוח לשחרורו של אבו סיסי. לפי אותה ידיעה אפשר שהחוטפים טעו, כשסברו שהאסטונים הם אוקראינים. שירותי הביון בלבנון החוקרים את הפרשה, סבורים כי החטופים הוברחו לסוריה ונמצאים שם. קציני ביטחון של אסטוניה, בסיוע קציני מודיעין של צרפת, נמצאים בלבנון ועוסקים בחקירת הפרשה, יחד עם עמיתיהם הלבנונים.

אתמול פרסם המגזין הגרמני "דר שפיגל" כי המהנדס הפלסטיני נחטף על מנת להשיג מידע חדש על החייל החטוף. העיתון, שציטט מקור ביטחוני, הוסיף כי "המוסד לא חוטף אדם ומחזיק אותו ללא משפט שישה שבועות בישראל, אלא אם כן יש בידו מידע שישראל רוצה להשיג". לדבריו, "אם אבו-סיסי היה סתם דמות בעייתית, הוא היה פשוט מחוסל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ