פרשת ביבי-טורס: מבקר המדינה יבדוק את מימון הנסיעות והתרומות

בתום דיון שנערך במשרדו, הודיע המבקר מיכה לינדנשטראוס על התחומים שיבדוק בנוגע לנסיעותיו של רה"מ. עם זאת, הוא צפוי להיתקל בקשיים לזמן עדים

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, קיים היום (חמישי) דיון מיוחד עם צוות משרדו בנוגע לפרשת נסיעותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במימון גורמים פרטיים. בתום הפגישה הודיע המבקר כי הוחלט בשלב זה לבדוק נושאים הנתונים לסמכותו. בין השאר, יבדוק לינדנשטראוס את ההוראות הנוגעות לתרומות למימון הפריימריס, ואת מימון נסיעותיו של נתניהו על ידי גורמים פרטיים שלא על פי הכללים למניעת ניגוד עניינים של שרים וסגני שרים.

עוד נמסר כי לגבי נושאים נוספים הקשורים לפרשת ביבי-טורס, יוחלט אם להתייחס אליהם בהתאם להתפתחויות. את הבדיקה ירכז מנהל החטיבה לביקורת משרדי הממשלה בירושלים, יובל חיו, וישתתפו בה בכירים נוספים במשרד מבקר המדינה ובהם יועץ המבקר עו"ד אריה רוטר, עוזרו הבכיר של המבקר במאבק למען טוהר המידות ניצב משנה בדימוס נחום לוי, ועובדי האגף לביקורת בחירות ומימון מפלגות.

נתניהו מתראיין, אמש. תצלום: ערוץ 2

יש לציין כי מדובר בבדיקה מצומצמת וזאת לאור העובדה שקיימים קשיים אובייקטיביים לבדוק חלק מהנושאים שעלו בתחקיר. זאת, לאור הקושי לזמן למתן עדות את התורמים שהם אזרחי חוץ וכן לאור גורמים נוספים אשר אינם כפופים לביקורת מצד משרד המבקר. בשלב זה הביקורת תתמקד בנושאים העקרוניים שעלו מתוך התחקיר שפורסם בערוץ 10, כאשר המבקר יחליט כאמור, במהלך הביקורת, על נושאים שונים נוספים שעלו במסגרת עבודת הצוות.

אתמול התייחס ראש הממשלה נתניהו בפעם הראשונה לפרסומים נגדו. בראיון ששודר באתר יו-טיוב ובערוץ 2, בו השיב לשאלות גולשים מהארץ ומהעולם, אמר נתניהו כי "זה מסע הכפשה מתוזמר ומאורגן". לדבריו, "מדובר בכל מיני סיפורים, רובם מופרכים ונגועים בצביעות. יש עיתונאים שלא אוהבים שאני ראש הממשלה ומנסים בדרכם לשנות את זה. אני רוצה לבשר לעיתונאים האלה - לא יעזור לכם - זו רשעות וצביעות ואשאר כאן שנים רבות ולא אשנה את עמדותיי. שום דבר לא מומן שלא כדין".

המבקר בדיון הוועדה לביקורת המדינה. תצלום: אמיל סלמן.

אתמול פורסם כי מבקר המדינה ביקש להצטייד בסמכויות של ועדת חקירה לקראת ההכרעה אם לפתוח בחקירת נסיעות נתניהו. לאור העובדה כי מושב הכנסת הסתיים, פנה המבקר לוועדה לביקורת המדינה וביקש כי יוקנו סמכויות של ועדת חקירה ליועץ למאבק בשחיתות הציבורית במשרד המבקר, ניצב משנה בדימוס נחום לוי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ