חיים רמון: "אהוד ברק - הפוליטיקאי המושחת בתולדות המדינה"

ראש מועצת קדימה, חיים רמון, תקף בחריפות את ברק שדיבר נגד קדימה. "ברק הוא האחרון שיכול לדבר על מוסר ציבורי"

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות ""

"אהוד ברק הוא הפוליטיקאי הכי מושחת שדרך על במת הפוליטיקה הישראלית מאז ומעולם", כך אמר הבוקר (שישי) ראש מועצת קדימה, חיים רמון בראיון לקול ישראל. דבריו החריפים של רמון באים על רקע דבריו של שר הביטחון אתמול, בהם הגן על ראש הממשלה, בנימין נתניהו ותקף את קדימה ואת רמון כשאמר כי "קדימה ניסתה להכניס עבריין מורשע לתפקיד מספר 2 בממשלה", ברמזו לרמון.

לדבריו של רמון, "האיש שבפרשת העמותות הגיעו לחשבונות בנק שלו מאות אלפי דולרים ושיתבע אותי דיבה על כך - שאיש אינו יודע מה עלה בגורלם - אין דבר שלא דבק בו והוא האיש האחרון שיכול לדבר על איזשהו עניין שקשור למוסר ציבורי והתנהלות ציבורית".

חיים רמון. "אין דבר שלא דבק בברק". תצלום: אמיל סלמן

השר לשעבר המשיך ותקף את ברק. "מבקר המדינה קבע לגביו שהוא קנה שלטון בכסף, זה אהוד ברק. ההוא היה בפאריס ארבעה ימים, הוא ורעייתו - 20,000 שקל ללילה על חשבוננו, אז אני מציע שהאיש הזה ילך כבר הביתה ויסיר את נוכחותו הפוגעת בפוליטיקה הישראלית".

מקורבי שר הביטחון אמרו בתגובה לדברי רמון כי "חיים רמון הוא עבריין מין מורשע, שניסה להידחף מחדש, בחסות נורמות השלטון הפסולות של קדימה, אל צמרת ממשלת ישראל. שר הביטחון ברק נאלץ לבלום את ניסיון העיוועים הזה ומאז קשה לו לקבל מרמון מחיאות כפיים. רמון זקוק לרחמים, לרחמים בלבד".

בראיון ארוך שהעניק אתמול בקול ישראל יצא שר הביטחון להגנתו של ראש הממשלה בכל הנוגע להתנהלותו בפרשת הנסיעות שמומנו על ידי אנשי עסקים פרטיים. "השיח הציבורי בעניין הוא רדוד ושטחי. ראשי ממשלה וראשי אופוזיציה בהווה ובעבר טסו במטוסים פרטיים של אנשים", אמר ברק.

אהוד ברק. הגן על רה"מ ותקף את קדימה. תצלום: מוטי מילרוד

ברק אמר עוד כי הוא לא יתפלא "אם יש מאחורי הפרסומים אינטרסים פוליטיים. יש אג'נדות גם פוליטיות, וגם אולי אישיות ותקשורתיות".

לדברי ברק, "צריך לסכם את זה ולהודיע: 'מהיום זה לא קורה', אבל אין סיבה להתנפל על ראש הממשלה כאילו זה דבר שלא נעשה מעולם". ברק הוסיף כי הוועדה לביקורת המדינה מתנהלת באופן חובבני ועל יושב הראש שלה, ח"כ יואל חסון, אמר כי הוא מתנהל כ"ליצן פוליטי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ