צה"ל תקף חוליה שתכננה לחטוף ישראלים ברצועת עזה; חמאס: האויב ישא בתוצאות

מקורות פלסטינים דיווחו כי בתקיפה בדרום הרצועה נהרגו שלושה בכירים בזרוע הצבאית של חמאס. דובר צה"ל: נגיב בנחרצות לכל פעילות טרור

הארץ
אבי יששכרוף
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
אבי יששכרוף
שירות ""

חיל האוויר תקף הלילה (שבת) חולית טרור בדרום רצועת עזה. מקורות פלסטינים מדווחים כי בתקיפת מכונית סמוך לחאן יונס נהרגו שלושה בכירים בזרוע הצבאית של חמאס, ואדם נוסף נפצע קשה.

בפעילות משותפת של צה"ל והשב"כ הלילה, תקף כלי טיס של חיל האוויר חוליה של ארגון החמאס אשר תכננה לבצע פיגועי חטיפה בסיני וישראל לקראת חג הפסח. מדובר צה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה בחולייה. עוד נמסר מדובר צה"ל כי "חמאס ממשיך לפעול בכל דרך על מנת לפגוע באזרחי ישראל . צה"ל ידע להגיב בנחרצות לכל ירי או פעילות טרור ברצועת עזה ולא ישלים עם כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל. אנו רואים בחמאס האחראי הבלעדי לכל פעילות טרור היוצאת מרצועת עזה".

כבאים פלסטינים לאחר התקיפה הלילה. תצלום: אי-פי

על פי הדיווח הפלסטיני, כלי טיס ישראלי פגע במכונית טויטה לבנה שנסעה על הדרך הראשית החוצה את עזה מצפון לדרום. טיל אחד בלבד פגע במכונית, אשר נהרסה לחלוטין בפגיעה. על פי דיווח הפלסטינים, ההרוגים הם שלושה מפקדים בכירים מאוד בזרוע הצבאית של חמאס.

ההרוגים הם איסמעיל לבאד, המכונה אבו ג'עפר, אחיו עבדאללה לבאד, שניהם ממחנה הפליטים שאלי, ומוחמד א-דאיה משכונת זייתון. אבו ג'עפר, בן 33, נחשב לאחד הבכירים בארגון והוא השתתף כבר כילד באינתיפאדה הראשונה. אבו ג'עפר היה אחד משומרי ראשו של עבד אל עזיז רנטיסי באינתיפאדה השנייה, ואתר החמאס אשר מציג היום פרופיל נרחב שלו פרסם תמונה בה הוא עומד לצד רנטיסי. בעבר כבר היה אבו ג'עפר נתון לניסיון חיסול וביתו הופצץ במהלך עופרת יצוקה.

הזרוע הצבאית של חמאס מסרה בתגובה לתקיפה כי מדובר ב"פשע חיסול ישראלי" שמהווה הסלמה מסוכנת במצב. "האויב ישא בתוצאות ובאחריות לפעולה זו", נמסר. תנועת החמאס קראה לממשל האמריקאי להפסיק את כל התמיכה הכספית והצבאית בישראל, כך אמר פאוזי ברהם דובר הארגון.

ביום ראשון נפרשה סוללה ראשונה של מערכת כיפת ברזל נפרשה באזור הנגב המערבי. מרכיבי הסוללה - המשגרים, המכ"ם ומערכת השליטה והבקרה - נפרשו במרחק מספר קילומטרים זה מזה בשטח מדברי, כשלוחמי מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר מתפעלים את המערכת בתצורה מבצעית.

ביום חמישי ביקר שר הביטחון אהוד ברק בסוללה המבצעית הראשונה של מערכת כיפת ברזל. לדברי ברק, מדובר ב"הישג יוצא דופן של הטכנולוגיה הישראלית, של התעשיות הביטחוניות, הישג מבצעי של חיל האוויר, ופריסה במהירות נעדרת-תקדים של סוללה מבצעית ראשונה של כיפת ברזל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ