בליכוד דורשים לחקור את כולם

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

חברי קואליציה מתנים את תמיכתם בהרחבת הסמכויות המוענקות ליועצו של מבקר המדינה בבדיקת נסיעותיהם לחו"ל של כל השרים וחברי הכנסת בעשור האחרון, ולא רק בהתמקדות בבדיקת נסיעותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

מחרתיים אמורה להתקיים בהוראת היועץ המשפטי של הכנסת הצבעה חוזרת בוועדה לביקורת המדינה לאישור הרחבת סמכויות היועץ. זאת בעקבות מחאתם של חברי ועדה שהאשימו את היו"ר ח"כ יואל חסון מקדימה במחטף פוליטי לניגוח נתניהו בפרשת הנסיעות. את הדרישה להרחבת הסמכויות הגיש מבקר המדינה לחסון, אך לא ציין לצורך איזו בדיקה נועד הדבר. למרות זאת במערכת הפוליטית משוכנעים כי הסמכויות נועדו לבדיקת נסיעות בני הזוג נתניהו. לדברי חבר הועדה ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד), "לא יתכן שתהיה איפה ואיפה. בדיקה שתתמקד בראש הממשלה בלבד כפי שמציעה קדימה מכוונת לדבר אחד: לפגוע בראש הממשלה".

מנגד, חסון אינו מתרגש, ואינו מתכוון להעלות להצבעה את דרישת חברי הקואליציה בוועדה, שכן לטענתו אין כל קשר בין דרישת המבקר לדרישתם. חסון מזמין את כל מי שיש לו מידע מסויים לגבי נסיעה בעייתית של פוליטיקאי שיפנה בתלונה למבקר המדינה.

בסוף השבוע זכה נתניהו להגנה מצד ח"כים ושרים שהראינו בתקשורת, בינהם השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, שהתראיין לרדיו ולטלויזיה וביקש שיחקרו את נסיעותיהם של כולם. גם שרת התרבות לימור לבנת ושר התחבורה ישראל כץ יצאו במתקפה על הצביעות בקדימה ודרשו לחקור את כולם. בנוסף, חברי הכנסת אקוניס, ציפי חוטובלי, יריב לוין וזאב אלקין - החברים בוועדה לביקורת המדינה - יצאו עם אותו המסר לתקשורת. ביום שישי אף היתה אמורה להתקיים ישיבת הערכות ותיאום מהלכים לקראת השבוע הקרוב בכל הנוגע לפרשת הנסיעות. את הישיבה יזם צחי ברוורמן, המקורב לנתניהו, והוזמנו אליה חברי הכנסת של הליכוד בוועדה לבקורת המדינה, וכן השר גלעד ארדן. המוזמנים היו בדרכם לביתו של ברוורמן בנס ציונה כשהתברר להם שדבר הכינוס הודלף לתקשורת והיא בוטלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ