משתתפות אירוע יום האשה בבית רה"מ: לשכת נתניהו הפיקה מפגן תמיכה בשרה

באיחור של 3 שבועות ובשיאה של פרשת ביביטורס, ציינו נתניהו ורעייתו את יום האשה. משתתפת באירוע: "היה בזה משהו ציני"

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

ב-8 במארס האחרון היתה אמורה להתקיים בבית ראש הממשלה בירושלים ארוחת בוקר חגיגית לציון יום השנה המאה ליום האשה הבינלאומי. המארחים, ראש הממשלה ורעייתו, הזמינו לאירוע כמה עשרות נשים בולטות במשק, בתקשורת ובפוליטיקה. אולם יום לפני האירוע קיבלו המוזמנות הודעה על ביטולו. כשכבר שכחו מכך, הגיעה אליהן בשבוע שעבר - בשיאה של פרשת ביביטורס - הזמנה מחודשת לאותו אירוע בדיוק, ליום חמישי האחרון, כשבמקביל החליטו בלשכת ראש הממשלה להרחיב את האירוע והוזמנו נשים נוספות.

לפי עדות חלק מהמשתתפות, הפך האירוע למפגן תמיכה בשרה נתניהו. ראש הממשלה, שהקפיד להיות נוכח בשלוש השעות בהן התקיים האירוע, הקדיש לשבחה של רעייתו חלק נכבד בנאומו. נתניהו, שהיתה הנואמת האחרונה, סיפרה על הימים הקשים שעוברים עליה, דברים שאמרה מאוחר יותר באותו היום בראיון לחדשות ערוץ 2.

היו במשתתפות כאלה שחשו חוסר נוחות בשל הצבתה של נתניהו במרכז האירוע. לדברי אחת מהן, "היה בכך משהו ציני, כי היה ברור שעושים את האירוע כדי לסייע לשיקום תדמיתה של נתניהו. לי היה ברור שהאירוע המקורי בוטל לגמרי, ומאוד התפלאתי שביום שני זומנתי שוב. כשהגעתי הבנתי".

ארוחת הבוקר החגיגית נערכה בחצר הבית. במשתתפות היו פוליטיקאיות, נדיה כהן - אלמנתו של המרגל אלי כהן, אמו של נחשון וקסמן, יושבות ראש ארגוני הנשים, מבקרת המדינה לשעבר מרים בן פורת, ונשות תקשורת, בהן כרמלה מנשה, מרב מיכאלי וסיוון רהב-מאיר, שראיינה מאוחר יותר את נתניהו. לדברי המשתתפות, בני הזוג נתניהו הקדישו תשומת לב אישית לכל הנשים. נתניהו, שפתח את האירוע, דיבר על עוצמתן של הנשים, ובהמשך עבר לדבר על רעייתו וסיפר על עבודתה כפסיכולוגית, ועל מחויבויותיה בבית כרעיה וכאם, ששבה מיום עבודה קשה וצריכה לשתות את כוס התרעלה.

כל הנשים שנאמו אחרי נתניהו התייחסו לימים הקשים העוברים על שרה נתניהו, וחיזקו אותה, ביוזמתן. את האירוע הנחה ראש הלשכה, גיל שפר, שסיפר ארוכות על פועלה של נתניהו ועל עבודתה. שרת התרבות והספורט לימור לבנת תקפה את מפלגת קדימה ואמרה כי "אין בעיה שהמבקר יבדוק, אבל שיבדוק את הנסיעות של כולם. בני הזוג נתניהו, מרגע שנבחרו, סובלים מאווירה של דה-לגיטימציה", אמרה.

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האשה, ח"כ ציפי חוטובלי, אמרה כי לאשת ראש ממשלה מעמד מיוחד. לאחר מכן, סגנית השר גילה גמליאל פתחה את דבריה בהקבלה בין מעמדן של הנשים לבין ההתמודדות של נתניהו כאשה עובדת וכאם לילדים. השחקנית גילה אלמגור פנתה לנתניהו ואמרה "היי חזקה. אני רוצה להציע לכל מי שתוקף שיתקוף את ראש הממשלה, זה לגיטימי. הוא חזק וגבוה. את הגברת נתניהו צריך להשאיר, להניח לה, כמו לכל אשת ציבור". אולם מי שריגשה יותר מכל את נתניהו היתה בת שבע חייט, אמו של הכבאי דני חייט, שסיפרה כיצד "בחודשים הקשים הכרנו מקרוב אשה ערכית ונפלאה, רגישה. סייעת לנו למצוא מזור".

מלשכת נתניהו נמסר כי הזימון המקורי נועד ליום האשה הבינלאומי, אך נדחה בשל מזג האוויר. עוד באותו היום נקבע תאריך חדש שאליו הוזמנו האורחות. במקביל, הוחלט להרחיב את האירוע ונשלחו הזמנות נוספות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ