סגנו של משעל: נכשלו המגעים לשחרור שליט

אבי יששכרוף
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף
ג'קי חורי

סגן ראש הלשכה המדינית של החמאס, מוסא אבו מרזוק, הודיע אתמול כי מאמציו של המתווך הגרמני, גרהארד קונראד, לשחרור גלעד שליט - נכשלו. אבו מרזוק אמר לעיתון הלונדוני אל-חיאת כי קונראד לא הצליח להביא לשינוי בעמדה הישראלית, וכי חמאס מסרב להתחיל מאפס את המגעים, שהחלו עוד בתקופתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

אבו מרזוק מתח ביקורת על קונראד וטען כי הוא הציג מחדש עמדות ישנות, ולא שינה במאום את עמדות ראש הממשלה בנימין נתניהו. לדבריו, המתווך לא הפעיל די מאמצים להגיע להבנות. הוא שב ואמר כי בימי ממשלת אולמרט הסכימו הצדדים על פרטי העסקה, אך אולמרט חזר בו ברגעים האחרונים ממימושה.

באחרונה שבו שניים מבכירי החמאס, ח'ליל אל-חייה ומחמוד א-זהאר מפגישות בדמשק עם צמרת החמאס, בהן דנו בין היתר על שליט. המתווך הגרמני ביקר בחודשים האחרונים כמה פעמים ברצועת עזה כדי לנסות ולהביא לפריצת דרך במגעים.

נועם שליט, אביו של החייל החטוף, ביקש שלא להתייחס לדיווחים בעניין כישלונו של המתווך הגרמני. הוא ציין שבדרך כלל אינו מגיב לפרסומים כאלה, וגם אין לו שום מידע אמין מצד גורם רשמי כלשהו בנדון. במטה המאבק לשחרור שליט מעריכים כי מדובר במידע מוטעה, שיש בו כדי להפעיל לחץ על המתווך או על הגורמים הישראליים המעורבים במגעים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ