ראש הממשלה בנימין נתניהו: נפעל לביטול דו"ח גולדסטון

רה"מ אמר כי "יש מעט מקרים שטופלי עלילה חוזרים בהם, וזה קרה כעת". ברק: נכריח את גולדסטון לדבר בפורומים בינלאומיים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום (ראשון) בישיבת הממשלה כי בכוונת ישראל לפעול בימים הקרובים כדי לבחון אם ניתן לגרום לאו"ם לבטל את דו"ח גולדסטון.

"יש מעט מאוד מקרים שטופלי עלילה חוזרים בהם וזה קרה בדו"ח גולדסטון", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, "ביקשתי מראש המועצה לביטחון לאומי יעקב עמידרור לכנס צוות מיוחד ולגבש דרכים כדי להסב לאחור ולו במעט את הנזק שנגרם. אני מצפה לקבל המלצות בימים הקרובים. נפעל לביטול הדו"ח".

תצלום ארכיון: תומר אפלבאום

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר שעל ישראל להכריח את השופט ריצ'רד גולדסטון להופיע בפורומים הבינלאומיים ובעיקר באו"ם ולומר את דברו. "החזית צריכה לעבור לטיפול בינלאומי בעובדה שהטרוריסטים נלחמים מתוך אוכלוסיה אזרחית ולעבר אוכלוסיה אזרחית וזה הזמן הנכון להניע את המערכת המשפטית הבינלאומית", אמר ברק. "חשוב מאוד שלא שיתפנו פעולה עם הוועדה שנשלחה על ידי פורום הזוי של יריבי ישראל - המועצה לזכויות אדם".

גולדסטון, שהיה שופט בית המשפט העליון בדרום אפריקה, כתב ביום שישי טור דעה לוושינגטון פוסט בו ציין את המאמצים הרבים שעשתה ישראל כדי לחקור את התנהגות חייליה במהלך מבצע "עופרת יצוקה", ואמר כי הטענות בדבר פשעי מלחמה היו מושפעות בידי ממצאי חקירות כאלה, אם היו מוגשות לבדיקתו.

"אנחנו יודעים הרבה יותר היום לגבי מה שקרה במלחמה בעזה מאשר שידענו שכאשר כתבתי את הדו"ח עבור המועצה לזכויות אדם", כתב השופט גולדסטון, "אם הייתי יודע אז מה שאני יודע היום, דו"ח גולדסטון היה מסמך שונה". גולדסטון כתב עוד כי "בעוד שעדויות ישראליות שפורסמו מאז צאת הדו"ח לא שללו את מותם הטרגי של אזרחים, אני מצר על כך שלא היו בידנו עדויות אלה המסבירות את הנסיבות בהן הותקפו אזרחים בעזה, שכן סביר להניח שהן היו משפיעות על הממצאים בדבר פשעי מלחמה".

אלוף בן | אם גולדסטון התרכך, גם ארדואן יכול

עמוס הראל ואבי יששכרוף | הזדמנות שנייה לגולדסטון

גדעון לוי | כבוד השופט, מה לא ידעת אז ואתה יודע היום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ