בליכוד קוראים למבקר המדינה לבדוק את כל הח"כים והשרים

רה"מ ושרי הליכוד תקפו את יו"ר הוועדה לביקורת המדינה ח"כ יואל חסון. ארדן: נגיש הצעה לבדוק את נסיעות כל השרים והח"כים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ישיבת שרי הליכוד שהתכנסה הבוקר (ראשון) עסקה בבדיקה שיתחיל השבוע מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, בפרשת נסיעותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לחו"ל במימון אנשי עסקים זרים. נתניהו תקף בישיבה את יו"ר הוועדה לביקורת המדינה של הכנסת ח"כ יואל חסון מקדימה. "מוזר שמי שמכהן כיו"ר ועדה ובקדנציה הנוכחית היה קרוב לחצי שנה בחו"ל חושש מבדיקה רוחבית של כל הח"כים ולא רוצה להעלות את זה", אמר נתניהו.

השר בני בגין, התייחס גם הוא לפרשה ואמר כי יש לבצע בדיקה כוללת ולא להתמקד בנתניהו. "גם אני היום גר בדירה מרווחת. גם אני לא לובש חאקי ולפעמים אני אפילו נוסע לחו"ל מטעם הבונדס וישן במלונות", אמר בגין. "בכנסת כולם רוצים לצלם את הבית של אבי ברוזנבאום 1 אבל מה שנהוג היום זה לא מה שהיה נהוג לפני 30 שנה ואם זה כנסת-טורס שיבדקו את כולם".

ישיבת שרי הליכוד. מוזר שיו"ר ועדה היה קרוב לחצי שנה בחו"ל. תצלום: תומר אפלבאום

שר האוצר יובל שטייניץ תקף גם הוא את ח"כ יואל חסון. "הוועדה היא בושה. יואל חסון עושה הצגות ומביא הורים שכולים מאסון הכרמל", אמר שטייניץ. שר המשפטים יעקב נאמן הוסיף: "הסיפור עם הנסיעות יש לו מטרה אחת - שהממשלה לא תכהן יותר".

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, ציין לפני ישיבת הממשלה כי אם הוועדה לא תחליט לבקש מהמבקר לערוך בדיקה רוחבית וכוללת, הוא יגיש הצעת החלטה לממשלה בשבוע הבא: לבדוק את נסיעות כל השרים והח"כים. "אנחנו סומכים על המבקר אבל לא סומכים על הוועדה לביקורת המדינה", אמר ארדן.

בתחקיר ששודר בערוץ 10 נטען כי ראש הממשלה טס לחו"ל במימון אנשי עסקים וגופים פרטיים גם לאחר שובו לפוליטיקה לפני כעשור, בעת כהונתו כחבר כנסת ושר אוצר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ