נשיא המדינה שמעון פרס: "אין לנהוג איפה ואיפה כלפי ראש הממשלה"

הנשיא קרא להחיל נוהל אחיד שיסדיר את נושא נסיעות בכירי מדינה וראשיה לחו"ל. פרס גם קרא לגולדסטון לתקן את הנזק הכבד שגרם למדינת ישראל

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

נשיא המדינה, שמעון פרס, התייחס היום (ראשון) לפרשת הנסיעות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו ואמר כי "יש להחיל נוהל אחיד שיסדיר את נושא נסיעות בכירי המדינה וראשיה לחו"ל". לדבריו, "חייב להיות סטנדרט מחייב אחד לכולם ואין לנהוג איפה ואיפה כלפי ראש הממשלה".

פרס הוסיף כי "גם בביקורת צריך להיזהר ולהימנע מרצח אופי, לא רק לגבי ראש הממשלה, אלא גם ובעיקר כלפי בני משפחתו, אשתו וילדיו. אני אומר את זה מפני שראשי המדינה חייבים לבקר בתפוצות העם היהודי ולהופיע בפני ממשלות זרות העומדות תחת לחץ עוין כלפי מדינת ישראל".

הנשיא התייחס גם למאמרו של השופט ריצ'ארד גולדסטון, שעמד בראש ועדת הבדיקה של האו"ם לאירועי עופרת יצוקה וכתב אתמול כי "אם הייתי יודע אז מה שאני יודע היום, דו"ח גולדסטון היה מסמך שונה". לדברי פרס, "נוצרה עלילת דם כלפי העם היהודי והבעיה היא התוצאה של העלילה שמהלכת ומוסיפה חיים באופן אקטיבי. כאדם וכשופט, עליו לתקן את הנזק הכבד שגרם למדינת ישראל. צה"ל הוא צבא מוסרי. הוא לא פעל בעזה כדי להרוג או לפגוע אלא כדי להגן על ישראל מפני ירי טילים על אזרחיה. אני גאה בצבא, שהוא צבא אנושי הנלחם נגד טרור בתנאים קשים מנשוא".

פרס ונתניהו. "להיזהר מרצח אופי בעיקר כלפי בני משפחתו", אמר פרס

פרס, שימריא הלילה לביקור מדיני בוושינגטון, במהלכו ייפגש עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, ציין כי בכוונתו "לדון עם הנשיא בנושאים הקשורים לביטחון ישראל ולהרחבת שיתוף הפעולה בסוגיות אלו מול ארה"ב. כמו כן, אדון עם הנשיא אובמה בדרכים לקדם את השלום באזור ובעיקר בין ישראל לפלסטינים, על רקע השינויים החלים גם עתה בעולם הערבי".

הנשיא הדגיש עוד כי "ישראל לא תוכל לקבל החלטה חד צדדית על הקמת מדינה פלסטינית באו"ם" וכי הוא מודע לכך ש"יש רוב מובנה באו"ם נגד מדינת ישראל. הדרך הנכונה היחידה הוא פתיחת משא ומתן עם הפלסטינים ללא דיחוי".

הנשיא הדגיש את מחויבותו של אובמה לישראל כשאמר ש"אני נוסע לפגוש ידיד אמיתי. אובמה שב וחזר באוזניי על מחויבותו לביטחון מדינת ישראל והוא אמר לי באופן אישי כי כל זמן שאני מכהן כנשיא, ענייני בטחון מדינת ישראל יעמדו גבוה בסולם סדר העדיפויות שלי כנשיא ארה"ב."

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ