המבקר צפוי להרחיב את בדיקת נסיעות הבכירים

כך מעריכים בוועדה לביקורת המדינה לקראת הדיון מחר בכנסת בנוגע להרחבת סמכויות ראש צוות הבדיקה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, צפוי להודיע מחר (שלישי) על החלטתו להרחיב את הבדיקה בפרשה שזכתה לכינוי "ביבי טורס" גם לנסיעותיהם של סגני שרים ושרים בעבר ובהווה. יש לציין כי גם אם המבקר יימנע מהרחבת הביקורת מיוזמתו לנסיעות של שרים וסגני שרים, הרי שהוועדה לביקורת המדינה או הממשלה יכולים לבקש ממנו להרחיב את הבדיקה מהמתכונת עליה הכריז.

המבקר יגיע בצהריים לדיון מיוחד של הוועדה לביקורת המדינה, שתתכנס להקנות למי שעומד בראש צוות הבדיקה בפרשה, יובל חיו, המשמש כמנהל החטיבה לביקורת משרדי הממשלה בירושלים, סמכויות המוקנות לוועדת חקירה. זאת, על מנת שאלה ישמשו אותו בחקירת הפרשה, בעיקר בזימון עדים ובדרישה לקבל מסמכים.

באופן רשמי לא נמסרה הערב הודעה על החלטה כלשהי של לינדנשטראוס בנוגע להרחבת הבדיקה, ודווח כי ההתייעצויות בעניין נמשכות במשרד המבקר, אולם גורמים בוועדה לביקורת המדינה העריכו כי לינדנשטראוס ירחיב את בדיקתו. זאת, לאור דרישת ח"כים בליכוד לא לייחד את הבדיקה לנתניהו, בשל העובדה כי נסיעות במימון גורמים חיצוניים אינן ייחודיות לו, אלא נחלת שרים וסגני שרים נוספים.

בשבוע שעבר הודיע המבקר כי הוא החליט לערוך בדיקה על רקע התחקיר ששודר בערוץ 10, בנוגע לתרומות למימון הפריימריס בליכוד וכן למימון נסיעות נתניהו ומשפחתו על ידי גורמים פרטיים שלא על פי הכללים למניעת ניגוד עניינים של שרים וסגני שרים. יצוין כי בדיקת המבקר בכל מקרה לא תחלוש על נסיעות של חברי כנסת לחו"ל במימון גורמים חיצוניים שכן הנושא נתון לועדת האתיקה של הכנסת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ