לבני על "ביביטורס": האמירה שכולם מושחתים היא מפלטו של המושחת

יו"ר האופוזיציה התייחסה היום לדרישת הליכוד לחקור לא רק את נסיעות רה"מ, אלא גם את נסיעותיהם של בכירים נוספים, שאושרה בוועדה לביקורת המדינה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, הגיבה היום (שלישי) לפרשת "ביביטורס" בפעם הראשונה ואמרה כי "דווקא מול האיומים בפניהם אנו ניצבים, אנו לא יכולים להרשות לעצמנו מצב שבו הציבור מפסיק להאמין בפוליטיקאים". בעקבות התחקיר שפורסם בערוץ 10 בנוגע לנסיעותיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במימון אנשי עסקים פרטיים, פנתה קדימה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה. היום הוחלט על הרחבת בדיקת המבקר כך שתחול גם על נסיעות שרים וסגניהם בשתי הממשלות האחרונות, החל מ-2006.

באירוע באוניברסיטת תל אביב התייחסה יו"ר מפלגת קדימה לדרישת הליכוד לחקור לא רק את נתניהו אלא בכירים נוספים שטסו לחו"ל. "הפוליטיקאים הם אלה שיקבעו את עתיד ילדינו ונכדינו. האמירה שכולם מושחתים לא נכונה והגיע הזמן שהציבור ישפוט את נבחריו גם לפי השאלה הזו. האמירה שכולם מושחתים היא מפלטו של המושחת. לא כולם אותו דבר, יש מושחתים ויש לא", אמרה יו"ר קדימה.

לבני באוניברסיטת ת"א, היום. תצלום: איציק אדרי

"יושרה זה לא עניין שנחמד שיהיה לפוליטיקאים - זה חלק הכרחי מתהליך התיקון שישראל צריכה לעבור. בתהליך התיקון הזה לא צריך לקבוע את הנורמות מחדש - זה קיים בחקיקה", ציינה יו"ר האופוזיציה. "מי שרוצה לקיים את החוק יודע שהוא קיים, מי שלא רוצה לקיים אותו מדבר שאולי צריך לקבוע מחדש. הוא נקבע וצריך היה לקיים אותו וצריך לקיים אותו גם בעתיד. זה חלק מתהליך התיקון שאנו צריכים לעבור, קודם כל בשביל עצמנו. תהליך התיקון יכול להיעשות רק עם הנהגה שלוקחת אחריות על כל פעולה ומחדל. אחריות על שלום, אחריות על מלחמה ואחריות על מתן טובות הנאה אם ניתנה. טוב שאנו חיים בתוך אקווריום זכוכית ונשפטים על מעשינו".

מוקדם יותר היום אישרה הוועדה לביקורת המדינה פה אחד את בקשתו של מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, והעניקה סמכויות המוקנות לוועדת חקירה לעוזר המבקר נחום לוי, החבר בצוות הבדיקה בפרשת "ביביטורס". זאת, על מנת שאלה ישמשו אותו בחקירת הפרשה, בעיקר בזימון עדים ובדרישה לקבל מסמכים.

ההצבעה היום היתה למעשה הצבעה חוזרת, לאחר שההצבעה שהתקיימה בשבוע שעבר, שבה אושרה הרחבת הסמכויות, נפסלה על ידי היועץ המשפטי של הכנסת, בעקבות תלונות חברי הקואליציה, לפיהן ביצע יו"ר הוועדה, יואל חסון (קדימה), מחטף פוליטי כשכינס את הוועדה בהתראה קצרה, מבלי שמרבית חבריה נכחו בדיון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ