חוף השנהב: עובדי שגרירות ישראל לא מצליחים לצאת מאזור הסכנה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ישראל ביקשה מצרפת ומארה"ב לסייע לה בהגנה ובפינוי במידת הצורך של הדיפלומטים הישראלים בשגרירות בחוף השנהב, ושל 18 האזרחים הישראלים שעדיין נמצאים באבידג'אן. בשלב זה לא הוחלט על פינוי השגרירות, אולם גם אם תהיה החלטה כזו לא בטוח שהדבר אפשרי בשל הלחימה הקשה ברחובות.

בשגרירות ישראל נמצאים כעת ארבעה דיפלומטים, כאשר קרבות ירי מתרחשים ברחוב שבו הם נמצאים וברחובות סמוכים. הדיפלומטים הישראלים העבירו למשרד החוץ בירושלים דיווחים מדאיגים ביותר על המצב הקשה בעיר.

הדיפלומטים הישראלים קיבלו הנחיה להסתגר בבניין עד להודעה חדשה והעבירו את אותן הנחיות ל-18 הישראלים שעדיין נמצאים באבידג'אן. הדיפלומטים הישראלים אף הכינו דגל ישראל מאולתר והציבו אותו על גג הבניין שבו הם נמצאים כדי שכלי טיס לא יפציצו אותו בשוגג.

ישראל וחוף השנהב מקיימות יחסים דיפלומטיים טובים ולשגרירות ישראל יש קשרים קרובים עם שני המחנות היריבים במדינה. בחוף השנהב פועלים אנשי עסקים ישראלים רבים וחברות ישראליות, בעיקר בתחום הנפט.

עד כה לא פינתה אף מדינה את שגרירותה בחוף השנהב, בין השאר בשל העובדה שנמל התעופה היה סגור. הדיפלומטים הישראלים נמצאים בקשר הן עם כוחות האו"ם והן עם שגרירויות צרפת וארה"ב, מקבלים עדכונים שוטפים על המצב, ויתאמו עמן את הפינוי אם יתעורר הצורך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ