לוחם בנח"ל החרדי הורשע בהתעללות והתנהגות מבישה

החייל הורשע גם בשימוש בלתי חוקי בנשק בעקבות תמונות שהתגלו בטלפון נייד בהן הוא נראה עם פלסטיני כפות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לוחם בגדוד הנח"ל החרדי של חטיבת כפיר הורשע היום (רביעי) בבית הדין הצבאי של פיקוד מרכז בהתעללות, שימוש בלתי חוקי בנשק והתנהגות מבישה. הלוחם הורשע בגין צילומים שנתפסו במכשיר טלפון הסלולרי שלו, בהן הוא נראה יחד עם עציר פלסטיני כפות. הפרשה התגלתה בעקבות חקירה אחרת של מצ"ח - על שימוש בסמים ביחידה.

חוץ מהחייל שהורשע, שלושה חיילים נוספים מגדוד נצח יהודה (נח"ל חרדי) נתפסו עם הצילומים במכשירי הטלפון שלהם. בעקבות גילוי התמונות, הוחלט להגיש נגד הארבעה כתב אישום על התעללות ושימוש פסול בנשק.

בחקירה התגלה כי החיילים גם החזיקו במכשירים סרטונים בהם מתועדת התעללות והשפלת עצירים פלסטינים על ידי חיילים בשטחים. החוקרים סבורים שהסרטונים צולמו ובוצעו על ידי חיילים אחרים שטרם זוהו והנאשמים קיבלו אותם ממקור בלתי ידוע.

עורך הדין אייל נון המייצג שנים מהחיילים אמר בעת ההחלטה על הגשת כתב האישום כי "מדובר בהווי פסול ולא ראוי שצריך לשרש אותו - אבל בפעילות חינוכית, לא בכתבי אישום פליליים. זה הווי שקיים מ-1948 וכמו שלא חשבו להעמיד לדין את אהוד ברק ודני יתום שהצטלמו על כנף מטוס סבנה דורכים על גופת מחבל (ב-1972, א"פ), לא צריך גם לעשות את זה על הגב של שני הילדים האלה שהם חיילים טובים. זאת עבודה לקצין חינוך ראשי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ