על אף פסיקת ביהמ"ש, קצב לא שילם פיצויים למתלוננות

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

אחרי שבית המשפט המחוזי בתל אביב שלח אותו לשבע שנים מאחורי סורג ובריח, נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, צפוי להתמודד בתקופה הקרובה גם עם תיק בלשכת ההוצאה לפועל. א' ממשרד התיירות, המתלוננת המרכזית בתיק נגד הנשיא לשעבר, מתכוונת לפתוח בימים הקרובים תיק הוצאה לפועל נגד קצב, מכיוון שלא שילם לה את הפיצוי בסך 100 אלף שקלים שנפסק לזכותה בגזר הדין שניתן נגד קצב ב-22 במארס.

בימים האחרונים שלח עו"ד דניאל סרור, פרקליטה של א' ממשרד התיירות, מכתב התראה לפרקליטיו של קצב, בו הוא דורש לאלתר את תשלום הפיצוי שנפסק לטובת א' במסגרת גזר הדין. כמו כן, קצב גם לא שילם עדיין פיצוי בסך 25 אלף שקלים שנפסק לזכותה של מתלוננת נוספת בתיק, ל' מבית הנשיא.

פרקליטיו של קצב, עורכי הדין אביגדור פלדמן, ציון אמיר ואבי לביא, טרם השיבו למכתב שנשלח אליהם לפני כמה ימים. בסביבתו של הנשיא לשעבר אמרו אמש כי נשקלת האפשרות לפנות לבית המשפט ולבקש עיכוב ביצוע של תשלום רכיב הפיצוי שבגזר הדין, אולם גם הם הודו כי הסיכוי שבקשה מסוג זה תתקבל נמוך מאוד, שכן קצב היה אמור לשלם את סכום הפיצוי לשתי המתלוננות מיד לאחר מתן גזר הדין.

בגזר הדין שנתן הרכב השופטים של בית המשפט המחוזי בתל אביב בראשותו של ג'ורג' קרא, חויב קצב בתשלום פיצויים לשתיים מהמתלוננות נגדו, נוסף על עונש מאסר של שבע שנים ומאסר על תנאי של שנתיים. בהתחשב בעובדה שחלפו כשבועיים ממתן גזר הדין, הרי שקצב היה אמור כבר לשלם את רכיב הפיצוי בגזר הדין.

עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של קצב, ועו"ד דניאל סרור, פרקליטה של א' ממשרד התיירות, סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ