צל"שים הוענקו לקציני משטרה שנספו באסון השריפה בכרמל

בצל מחאתן של המשפחות השכולות

הארץ
כתב ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
כתב ""

הדיון הציבורי והמשפטי על הענקת הציונים לשבח לקציני המשטרה שנספו באסון הכרמל, הגיע לקצו אמש בבנייני האומה בירושלים, בטקס המצטיינים השנתי של משטרת ישראל. בשעה שבע ורבע בדיוק עלו לבמה אמה, אחיה ובן זוגה של תנ"צ אהובה תומר, מפקדת משטרת חיפה, וקיבלו בשמה את צל"ש המפכ"ל. מאות השוטרים שמילאו את האולם נעמדו על רגליהם באופן ספונטני, ומחאו כפיים דקות ארוכות. המחווה חזרה על עצמה כאשר לבמה עלו משפחותיהם של תנ"צ ליאור בוקר, קצין המבצעים של מחוז הצפון, וסנ"צ איציק מלינה, ראש משרד התנועה במשטרת חיפה.

ההחלטה להעניק ציונים לשבח לשלושת הקצינים נתקלה בהתנגדות משפחות שכולות אחרות שאיבדו את יקיריהן באסון הכרמל. המשפחות טענו כי אין להעניק ציונים לשבח לקציני המשטרה לפני שתסתיים חקירת האירוע מטעם מבקר המדינה, ואף הגישו עתירה לבג"ץ בדרישה לבטל את הענקת הצל"שים. בג"ץ דחה את העתירה שלשום.

המפכ"ל, רב ניצב דודי כהן, שיסיים את תפקידו בעוד כמה ימים, נאם בטקס ואמר כי הוא מבין את כאבן של כלל המשפחות השכולות. "קראתי את החלטת בית המשפט ולבי נצבט. לבי עם העותרים, וגם עם המשיבים. אני מבין את הדרישה לחקור את האירועים עד תום, אך החקירה אינה קשורה לעובדה שקציני המשטרה חירפו את נפשם וגילו אומץ בלתי רגיל, למרות שהיו יכולים לבחור בדרך הקלה ולהציל את עצמם". כהן הוסיף כי הוא "מופתע מסימני השאלה שמופנים לעבר המשטרה".

דני רוזן, בן זוגה של תנ"צ אהובה תומר, אמר כי "כל מי שהכיר את אהובה יודע שאת הפרס הזה צריך היה להעניק לה עוד בחייה". רוזן הוסיף ואמר כי הוא אינו כועס על המשפחות השכולות שעתרו לבג"ץ נגד הענקת הצל"ש. "עלינו להיות מאוחדים סביב הכאב", אמר. נאוה בוקר, אשתו של תנ"צ ליאור בוקר, אמרה לאחר קבלת תעודת הציון לשבח: "זהו ערב לא קל. אני מודה למפכ"ל על כך שעמד איתן בהחלטתו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ