הבנק העולמי: מבחינה כלכלית, הרשות הפלסטינית מוכנה להפוך למדינה

על פי נתוני הבנק העולמי, הצמיחה ברשות הפלסטינית לא הושגה במגזר המסחרי אלא נשענה על תרומות, אשר מחזיקות אותה מעל קו העוני

אבי יששכרוף
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אבי יששכרוף

הבנק העולמי פרסם הבוקר (חמישי) דו"ח שמגמתו חיובית ביחס למוסדות הכלכליים ולפעילותה הפיננסית של הרשות הפלסטינית. שלשום פורסם דו"ח דומה על ידי קרן המטבע הבינלאומית, בו נקבע שמבחינה כלכלית, הרשות הפלסטינית ערוכה להפוך למדינה ריבונית.

בדו"ח נכתב כי אם הרשות הפלסטינית תמשיך בבניית מוסדות ומתן שירותים ציבוריים כפי שהיא עושה עד כה, היא "תתייצב היטב" לקראת הקמת מדינה בעתיד הקרוב. הבנק מדווח על שיפור נוסף בניהול הכלכלי הציבורי ומציין כי החינוך והבריאות בגדה וברצועת עזה עוברים פיתוח מואץ, בהשוואה למדינות באזור ובעולם.

"עדיין עומדות בפניי הרשות רפורמות שצריכות להיעשות, אך אין בכך שוני ממדינות אחרות שיש להן הכנסה ממוצעת", נכתב. עם זאת, הבנק העולמי טוען כי המשך הצמיחה של הרשות ממשיך להיות לא ברור.

ב-2010 עמדה הצמיחה הפלסטינית על 9.3%, ומדובר בשיפור בהשוואה לשנה הקודמת ולתקופת האינתיפאדה השנייה. רוב הצמיחה לא הושגה במגזר המסחרי אלא נשענה על תרומות. התרומות, כך נאמר, הן מה שמחזיק את הפלסטינים מעל קו העוני. בעזה לדוגמה, שיעור האבטלה עומד על 37.4% - 71% חיים מתחת לקו העוני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ