קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל: אף פעם לא משעמם עם נתניהו

הקאנצלרית ורה"מ ניצלו את מסיבת העיתונאים המשותפת להכחיש טענות בנוגע למתיחות. מרקל הביעה התנגדות מרומזת להכרה חד צדדית במדינה פלסטינית

הארץ
ברק רביד
שליח "" בפמליית רה"מ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
ברק רביד
שליח "" בפמליית רה"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וקאנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, ניצלו את מסיבת העיתונאים המשותפת בסיום פגישתם היום (חמישי) בברלין כדי לנסות ולהפגין יחסים ידידותיים ולהכחיש טענות בנוגע למתיחות וחוסר אמון ביניהם.

"יש לנו שיחות אינטנסיביות וכנות, לפעמים יש גם חילוקי דעות אבל אני יכולה להגיד שבשיחות עם ראש הממשלה אף פעם לא משעמם", אמרה מרקל. נתניהו מצדו שיבח את הקאנצלרית כמה פעמים על עמידתה לצד ישראל ואף ציין כי עבור מרקל ביטחון ישראל הוא חשוב ביותר. "אנחנו מקיימים שיחות בידידות, בפתיחות וללא צורך בניירות, ויש לנו יעד משותף של קידום שלום וביטחון", אמר ראש הממשלה.

נתניהו ומרקל היום בברלין. תצלום: לע''מ

נתניהו היה שבע רצון במיוחד מכך שמרקל ציינה את הצורך בהכרה במדינה יהודית וכן הביעה התנגדות מרומזת להכרה חד צדדית במדינה פלסטינית. "אנחנו בעד שתי מדינות לשני עמים, לא בטוח שהכרה חד צדדית תתרום לקידום השלום וזאת תהיה עמדתנו בספטמבר", אמרה הקאנצלרית.

בתשובה לשאלה על הצהרותיו בדבר הצגת תוכנית מדינית ענה נתניהו: "אתייחס לנושא המדיני בנאומים שאשא בקרוב. יהיה אחד ואולי יותר מאחד, ותצטרכו להמתין בסבלנות". ראש הממשלה נשאל לגבי התקיפה בסודאן והדיווחים בתקשורת הזרה לפיהם ישראל ביצעה את החיסול ואמר כי "יש כאלה שרואים את ידה של ישראל בכל מקום ובכל אירוע וזה לא תמיד נכון".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ