מזל מועלם

שבוע בדיוק עבר מאז הראיון הנדיר והמזיק שהעניקה שרה נתניהו לחדשות ערוץ 2 בפרשת ביביטורס, ועדיין אין מענה לשאלה מי הציע לשגר את רעיית ראש הממשלה - אחרי עשר שנות שתיקה - לסנגר על בני הזוג. בליכוד יש מי שמטיל את האחריות לכך על ד"ר אורית גלילי, היועצת החדשה של נתניהו, שהתראיינה השבוע כמה פעמים ואמרה ששרה נתניהו היא "מגה סלב", ואין להסתירה אלא לעשותה חלק בלתי נפרד מהמאבק התקשורתי של ראש הממשלה. "לא הייתי מעורבת בראיון", הגיבה אתמול גלילי.

לפי גרסה אחרת, ההחלטה היתה ספונטנית, בבוקר הראיון. גרסה זו מתאימה להתנהלות התקשורתית המבולבלת ונעדרת החשיבה בסביבת נתניהו. האיש שמרכז את התגובות הוא עו"ד דוד שמרון, המופיע גם בתקשורת. שמרון הוא פרקליטה של המשפחה, שהגיש בשבוע שעבר שתי תביעות דיבה נגד "מעריב" וערוץ 10, בשל הפרסומים הפרשה. שמרון גם מתדרך את מי שמגיב מטעם נתניהו.

גם כאן אין שיטתיות, והמגיבים מתחלפים בלי סוף. את התגובות הרשמיות מוציאה דוברת הליכוד, נגה רפפורט. את החשבונית שנכתב עליה "מבוטל", בנוגע לטענות למימון הכפול של טיסה לארה"ב, העבירה רפפורט לעיתונאים.

דובריו הרשמיים של ראש הממשלה נעדרים מהחזית התקשורתית. בימים הראשונים שלאחר הפרסום בערוץ 10 נעלמו גם בכירי הליכוד מהתקשורת, אף שהתבקשו להגיב. לא היה להם נוח להגן על נהנתנות. מי שיצא אז להגנת הזוג נתניהו היה שעיה סגל, היועץ הוותיק שמונה להיות הדובר הרשמי של המשפחה אחרי המשבר התקשורתי של בני הזוג בפרשת העוזרת. אבל בימים האחרונים נעדר גם סגל, ולא ברור למה.

אדם נוסף שעלה לראיון רדיו, אחד ויחיד, מטעם נתניהו, היה סמנכ"ל משרד ראש הממשלה רן ישי, שסינגר על בני הזוג. הראיון ספג ביקורת בעיקר בשל התפקיד שממלא ישי.

בשבוע שעבר צצו לפתע בכירי הליכוד בתקשורת, ובראשם השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן. ההסבר לכך היא הטענה שמרגע שמפלגת קדימה הפכה את העניין לפוליטי, לרבות המאבק על סמכויות הבדיקה בוועדה לביקורת המדינה, הבינו בליכוד שיש לצאת לקרב התקשורתי. עם חלק מהאנשים נתניהו דיבר וביקש שיתראיינו, אחרים עשו זאת על דעת עצמם. ביום שישי שעבר צצה לפתע יוזמה ספונטנית של צחי ברוורמן, ממקורבי נתניהו, לכנס בביתו ח"כי ליכוד כדי להיערך למלחמה התקשורתית. העניין דלף לתקשורת והמפגש בוטל.

מי ששוחח אתמול עם נתניהו, התרשם שהוא מבין כי הטיפול התקשורתי בפרשה היה בלתי מאורגן ומזיק. לכן, עם שובו היום לישראל מתכוון נתניהו להרכיב מערך מסודר של יועצים ודוברים, שינהלו אתו את הקרב התקשורתי, שיהיה ארוך מאוד. שכן פרסומי פרשת ביביטורס, לפי כל ההערכות, יימשכו עוד זמן רב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ