מרבית הילדים ירדו מהאוטובוס דקות לפני פגיעת הטיל

"ניצלנו בנס, הכל משמים"

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

מרבית התלמידים שהיו על האוטובוס שנפגע מטיל נ"ט אתמול ירדו ממנו דקות ספורות לפני הפגיעה וחייהם ניצלו. אדיר כהן בן ה-13 סיפר אתמול כי "הייתי על האוטובוס בשעה שלוש, חזרתי איתו מהבית ספר. ירדתי עם הילדים ורק הנהג נשאר ואז כשירדנו פתאום שמענו בום", אמר והוסיף "אני ניצלתי בנס, הכל משמים".

כהן הוסיף כי למרות הפגיעה הוא רוצה להמשיך לגור בקיבוץ, "הקסאמים לא יפחידו אותי". אמו של כהן, אילנה, הוסיפה: "הכל מלמעלה, מישהו משגיח עלינו. אדיר סיפר לנו שהוא היה אמור לעלות על ההסעה כדי להגיע לחוגים, אך אמרתי לו שיחכה להסעה הבאה וכך הוא ניצל וזה המזל שלו. מה שקרה זה נס".

טום כץ, בת 13, ירדה מהאוטובוס גם היא, דקות ספורות לפני הפיצוץ. "לפני שירדתי מהאוטובוס דיברתי עם הנער שנפגע קשה", סיפרה כץ, "הלכתי היום מבית הספר שמחה בגלל שיצאנו לחופש פסח ופתאום החברים שלי בפייסבוק סיפרו על הפיגוע. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם כל התלמידים היו באוטובוס, אני חושבת איזה מזל יש לי שלא הייתי באוטובוס בזמן הפיצוץ", הוסיפה.

לאחר הפגיעה באוטובוס נורה מטח של 16 פצצות מרגמה נוספות על יישובי הנגב המערבי. רובן פגעו בשטחים פתוחים. לאחר מכן המשיך הירי במטח של רקטות על מערב הנגב ואזור אשקלון. לראשונה הצליחה מערכת כיפת ברזל ליירט חלק מהן.

בעקבות הירי קראו כוחות הביטחון לתושבים להישאר סמוך למרחבים המוגנים. בשלב מסוים פונו כ-50 פעוטות מאחד היישובים, והועברו להוריהם שהמתינו ביישוב סמוך.

"אנחנו ממש לא יודעים מה לעשות. מצד אחד, אנחנו בשגרה, הילדים הולכים לבתי הספר, אנחנו יוצאים לעבודה והחיים מתנהלים כרגיל. אבל מצד שני, מתפוצצים פה פצמ"רים כמעט כל יום", אמרה אתמול אורית, תושבת עוטף עזה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ