בכיר החמאס שנהרג בתקיפת צה"ל בעזה היה מעורב בחטיפת גלעד שליט

בצה"ל ציינו כי הבכיר היה מעורב גם בירי הרקטות לעבר אילת. בסוף השבוע תקפו כוחות צה"ל 11 חוליות מחבלים ברצועת עזה

הארץ
יניר יגנה
ג'קי חורי, שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
יניר יגנה
ג'קי חורי, שירות ""

כלי טיס של חיל האוויר וכוחות שריון תקפו במהלך סוף השבוע 11 חוליות מחבלים בצפון ובדרום רצועת עזה, כך מסר הערב (שבת) דובר צה"ל. בסוף השבוע נורו לעבר ישראל מעל 120 רקטות, פצצות מרגמה וטילי גראד. כשמונה רקטות וטילי גראד יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל.

מדובר צה"ל נמסר הערב כי תייסיר סעיד סלימאן אבו סנמה, בכיר החמאס שנהרג אמש במהלך תקיפות חיל האוויר בעזה, היה מעורב בפיגועים רבים כנגד כוחות צה"ל ואזרחים ישראליים. בין השאר ציינו בצה"ל כי היה מעורב גם בחטיפתו של גלעד שליט ובירי הרקטות לעבר אילת. משפחת שליט עודכנה בפרטי האירוע.

בכיר החמאס שנהרג. תצלום רפרודוקציה

הפלסטינים ברצועת עזה דיווחו הערב כי במהלך סוף השבוע נהרגו 18 בני אדם ויותר מ-60 נפצעו בהתקפות צה"ל. מנהל שירותי רפואת החירום ברצועה, אדהם אבו סלמייה, טען כי רוב הנפגעים הם אזרחים ורבים מהם נשים וילדים. הערב נהרג פעיל בזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות, תושב עזה בן 30.

מכיוון שתלמידי בתי הספר נמצאים בחופשת הפסח, בתי הספר בדרום לא יפעלו מחר בכל מקרה. בעיריית באר שבע הוחלט להפעיל מחר את הגנים והצהרונים הנמצאים במרחבים מוגנים בלבד. גני הילדים בשדרות יפעלו גם הם במרחבים מוגנים בלבד. בעיריית אשדוד הוחלט בתום הערכת מצב להשבית מחר את הצהרונים ואת החינוך החרדי, וכמו כן לא יתקיימו אירועים עירוניים. מבחני בגרות והכנה לבגרות יתקיימו באשדוד כסדרם במרחבים מוגנים בלבד. גם באשקלון יפעלו הגנים והצהרונים רק במרחבים מוגנים. במועצה האזורית אשכול הגנים יפעלו כסדרם וכך גם במועצה האזורית שער הנגב.

התקפת צה"ל בעזה היום. תצלום: רויטרס

הערב נורו שש רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל. אחת הרקטות נפלה בפינת חי ביישוב במועצה האזורית חוף אשקלון, וארבע רקטות נוספות נפלו בשטחים פתוחים. כמו כן, פצצות מרגמה שנורו לעבר יישובים במועצה האזורית אשכול פגעו בבתים. בכל המקרים איש לא נפגע. קרוב ל-50 רקטות, טילי גראד ופצצות מרגמה נורו לעבר ישראל במהלך היום.

תגובות