מזל מועלם

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר ח"כ עמיר פרץ צפוי להודיע השבוע על התמודדותו לראשות המפלגה, ובכך להצטרף לחברי הכנסת שלי יחימוביץ ויצחק הרצוג שכבר נמצאים בעיצומו של הקמפיין.

פרץ ינסה לשחזר את הצלחתו ב-2005, אז הפתיע את המערכת הפוליטית כשניצח כנגד כל הסיכויים והסקרים את שמעון פרס. שבועות ספורים לאחר מכן הודיע פרס על מעבר לקדימה. בעקבות עזיבת פרס עזבו את מפלגת העבודה חלק משמעותי מהתומכים הוותיקים, אולם פרץ הצליח להביא למפלגה תומכים חדשים מקרב הפריפריה.

פרץ הוביל אג'נדה כלכלית חברתית במערכת הבחירות ב-2006 והעבודה בראשותו זכתה ל-19 מנדטים. אחרי הבחירות חבר לקואליציית אולמרט ומונה לשר ביטחון, אך מלחמת לבנון השנייה בסופו של דבר גרמה להדחתו והחלפתו על ידי אהוד ברק ביולי 2007.

בתקופת ברק שקל פרץ להתפלג מהמפלגה, אך בעקבות עזיבת שר הביטחון והקמת מפלגת העצמאות החליט להישאר. בשבועות האחרונים עבר פרץ בין פעיליו, הקים מחדש את מחנהו, והגיע למסקנה כי סיכוייו לנצח טובים מאוד.

כעת פרץ מוצא עצמו מתמודד מול יחימוביץ אותה גייס למפלגת העבודה בבחירות 2006. הפריימריס לראשות העבודה יתקיימו בספטמבר 2011. מלבד פרץ, יחימוביץ והרצוג צפוי להתמודד גם איש העסקים הירושלמי אראל מרגלית ויו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ