ראש הממשלה בנימין נתניהו לחמאס: כוונתנו להחזיר את השקט

במהלך ביקור בסוללת כיפת ברזל, שיגר רה"מ מסר לחמאס, והדגיש כי "אם החמאס יעצים את התקפותיו גם אנחנו נעצים את נחת זרוענו"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר אחר הצהריים (ראשון) בסוללת כיפת ברזל סמוך לאשקלון ושיגר משם מסר לחמאס. "הנחנו את צה"ל לעשות את מה שדרוש כדי להחזיר את השקט. זו כוונתנו ואני מקווה שזו גם כוונת החמאס. אם זו תהיה כוונת החמאס, השקט יחזור, אך אם החמאס יעצים את התקפותיו גם אנחנו נעצים את נחת זרוענו והתגובה שלנו תהיה הרבה יותר קשה".

במהלך היום, הנחה נתניהו את שרי הממשלה שלא להתראיין ולא להתבטא בפומבי בנושא ההסלמה ברצועת עזה. "מי שידבר, זה יהיה רק אני, שר הביטחון ושר החוץ", אמר. אנחנו שוקלים כעת כל מיני פעולות אפשריות ולכן אנחנו רוצים שהמסרים יהיו מדויקים, ובהתאם להחלטת הדרג המדיני".

דבריו של נתניהו מגיעים זמן קצר לאחר הודעת מזכיר הממשלה צבי האוזר, לפיה הקבינט המדיני-ביטחוני החליט להנחות את צה"ל וגורמי הביטחון "להמשיך ולפעול נגד גורמי הטרור בעזה כדי להפסיק את הירי על ישראל ולהחזיר את השגרה והשקט לדרום הארץ".

האוזר הוסיף כי השרים שמעו סקירות על המצב ברצועת עזה וכן דנו בהאצת ההכנות להגנת העורף. השרים אף אישרו את התרגיל הלאומי להגנת העורף "נקודת מפנה 5" שיתקיים בעוד כמה שבועות.

נתניהו, היום בדרום. תצלום: טל כהן

מוקדם יותר היום, אמר סגן שר החוץ בממשלת החמאס ברצועת עזה, ראזי חמד, כי "החמאס מוכן להפסקת אש, בתנאי שצה"ל יפסיק לתקוף את אנשי הארגון ברצועת עזה". בראיון לקול ישראל, הכחיש חמד כי אנשי החמאס יורים במכוון למטרות ישראליות אזרחיות.

שר הביטחון אהוד ברק הציג סקירה בפני הממשלה על המצב בעזה, וציין כי החמאס ספג פגיעה קשה, ומנגד ירי הרקטות לא גרם כמעט לנזק או לנפגעים. "הירי של חמאס הוא סטטיסטי", אמר ברק. "מתוך 150 חפצים מעופפים אף אחד לא פגע, מלבד טיל הקורנט שנורה לעבר האוטובוס".

ברק הוסיף כי יש מסרים מהזרוע המדינית של חמאס, דרך גורמים בינלאומיים בנוגע להפסקת אש. עם זאת, ציין ברק כי "הזרוע הצבאית של החמאס אינה רוצה הפסקת אש". המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, קטע את ברק ומתח עליו ביקורת "לא צריך לעשות הפרדה בין זרוע צבאית לזרוע מדינית של החמאס - זה מחליש את הטיעון שלנו". ברק דחה את הביקורת. "איני עושה הפרדה", אמר, "אני רק מסביר את המצב. אין הפרדה באחריות, וכולה מוטלת על החמאס".

במהלך היום נורו שלוש רקטות לעבר אשקלון וחמש פצצות מרגמה לעבר המועצה האזורית אשכול. לפחות אחת מהרקטות יורטה על ידי מערכת "כיפת ברזל", ואחת מפצצות המרגמה פגעה בכבל מתח-גבוה. כתוצאה מכך, בחלק מיישובי המועצה סבלו התושבים מהפסקות חשמל. כמה שעות מאוחר יותר נפתחה אש לעבר טנק של צה"ל בדרום הרצועה. בכל התקריות לא היו נפגעים.

נתניהו: אם הירי יימשך, התגובה תהיה קשה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ