"חוזרים לשגרה", החליטו ראשי ערים בדרום

ילדים שיצאו לחופשת פסח נאלצו לבלות את היום במקלטים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראשי ערים בדרום החליטו אמש, לקראת ההרגעה באזור, כי היום יחזרו החיים בערים לשגרה. בתום התייעציות עם גורמי ביטחון החליטו ראש עיריית ב"ש, רוביק בדנילוביץ, ראש העיר אשדוד יחיאל לסרי וראש העיר אשקלון בני וקנין, שתלמידי מוסדות החינוך הלומדים למרות החופשה יחזרו לכיתות. גם הגנים ומעונות יחזרו לפעול כרגיל.

במועצה האזורית אשכול ימשיכו התלמידים שמתכוננים לבגרות בלימודים בבתי הספר הממוגנים. כמאה ילדים מהיישובים ליד גדר המערכת יתארחו במתנ"ס הרצליה. במועצת אשכול, בשער הנגב ובשדות נגב התושבים עדיין מתבקשים להישאר במרחק 15 שניות מהמרחבים המוגנים.

תלמידים בבית הספר התיכון "ניצני אשכול", במועצה האזורית אשכול, שבאו אתמול לשיעורי תגבור לבחינות הבגרות, אומרים שהם מרגישים בטוחים הרבה יותר בבית הספר. "כאן אנחנו מרגישים מוגנים יותר מאשר בבתים שלנו", אמר מתן צרפתי מכיתה י"ב. שאר תלמידי בתי הספר יצאו אתמול לחופשת הפסח.

האיסור להסתובב מחוץ לבית משפיע גם על הילדים הקטנים בקיבוץ ניר עוז. כל התוכניות שהכינו להם בחופש בוטלו. רוב הפעילות נעשית במקלט, המקום הכי בטוח בשבילם. "תוכננה לילדים פעילות בבית הילדים, אבל החלטנו להעביר את זה למקום המוגן", אומר מזכיר הקיבוץ, חיים פרי. "לפני עופרת יצוקה היינו במצב קשה. אנחנו לא במקום שהיינו אז עדיין, אבל חוששים שכל הטראומות של התושבים יחזרו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ