ראש הממשלה נתניהו בתגובה לקריאה לשחרור שליט: מחויב לביטחון כלל האזרחים

נתניהו הגיב למסיבת העיתונאים שכינסו היום בכירים לשעבר במערכת הביטחון ואמר כי "עשרות ישראלים נרצחו על ידי מחבלים ששוחררו בעסקאות קודמות"

אילן ליאור
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
ג'קי חורי

"ניסיון העבר מלמד שעשרות ישראלים נרצחו בפיגועי טרור שבוצעו על ידי מחבלים ששוחררו בעסקאות קודמות", כך נמסר הערב (שני) מטעם משרד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתגובה לקריאתם של בכירים לשעבר במערכת הביטחון לשחרר את החייל החטוף גלעד שליט.

"לצד המחויבות העצומה להחזיר את גלעד הביתה במהרה ולעקרון פדיון שבויים, ראש הממשלה אחראי גם לשלומם ולביטחונם של כלל אזרחי ישראל", נמסר מלשכת נתניהו, "ראש הממשלה עומד בתוקף על כך שכל עסקה שתושג לא תסכן את אזרחי ישראל, ושמחבלים מסוכנים לא ישוחררו למקומות ביהודה ושומרון שמהם ניתן לבצע פיגועים בשטח ישראל".

עוד נמסר מטעם משרד ראש הממשלה כי "עברה למעלה משנה מאז שישראל הציגה בפני חמאס, באמצעות המתווך הגרמני, את הצעתה האחרונה במשא ומתן אך חמאס עדיין לא השיב להצעה זאת, מה שמעיד על כך שאין בכוונת הצד השני להגיע לסיום מוצלח של המשא ומתן אשר ישיב את גלעד הביתה".

נועם שליט מסר בתגובה לדבריו של נתניהו כי "ראש הממשלה ממחזר את עצמו, ושוב אומר את אותם דברים בניסיון להפחיד את הציבור". בתגובה לדיווחים לפיהם בכיר החמאס חאלד משעל נועד בדמשק עם נציגי הצלב האדום, אמר שליט כי הפגישות הללו אינן נדירות. הוא ציין כי המשפחה ביקשה במשך זמן רב לאפשר לנציגי הצלב האדום לראות את גלעד בשבי. שליט אמר עוד כי על פי מה שידוע לו בכל הנוגע למשא ומתן לשחרור בנו, הערוץ הגרמני עדיין עובד נכון לרגע זה.

בתוך כך, ל"הארץ" נודע כי בתוך בתי הסוהר בישראל התעוררו שמועות באחרונה כי ישנו מתווה לעסקה שאינו כולל את האסירים הביטחוניים שהינם ערביי ישראל ותושבי מזרח ירושלים. משפחותיהם של האסירים ופעילים למען שחרורם העבירו בעקבות השמועות הללו מסר לחמאס, לא להסכים לאף מתווה שאינו כולל את האסירים הביטחוניים, אזרחי ישראל.

שישה בכירים לשעבר במערכת הביטחון כינסו היום מסיבת עיתונאים בה קראו לממשלה לקדם עסקת חילופי שבויים עם חמאס להשבת שליט, גם במחיר שחרור מחבלים עם "דם על הידיים". דני יתום אמר במסיבת העיתונאים כי הניסיון מלמד שחמאס לא יפחית את דרישותיו ככל שיחלוף הזמן. "כנראה שלא ניתן לבצע פעולה צבאית. הזמן פועל לרעתנו. מה שניתן להשיג היום, ספק בעיני אם ניתן יהיה להשיג מחר", אמר.

אליק רון תקף את ראש הממשלה ואת שר הביטחון אהוד ברק. "יש בזה סיכון, אבל ידענו לקחת סיכונים גדולים יותר", אמר, "אנחנו מומחים לטבוע מטבעות לשון שאינני סובל - דם על הידיים. אינני רואה הבדל בין מי שפגע בנו רב או מעט. בני מוות כולם ואלה שהתמזל מזלם ותפסנו אותם חיים הם קלפי מיקוח לעת צרה וכעת היא עת צרה. המחיר נקוב וקשה ויש לשלמו כאן ועכשיו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ