תושבי עוורתא: אין לנו קשר לפיגוע באיתמר, סתם רודפים אותנו

מאז הרצח הוטלו הגבלות על הכפר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מאז הרצח באיתמר, החלה פעילות אינטנסיבית וממושכת של כוחות הביטחון בכפר עוורתא, במסגרתו נעצרו מאות מתושבי הכפר, חלק מהעצורים נלקחו לחקירה ארוכה ואחרים לתשאול קצר. במסגרת הפעולה, דיווחו אתרי אינטרנט פלסטינים על חיפושים שנערכו מבית לבית.

על פי סוכנות הידיעות מען, ביום ראשון הקרוב אמור ראש הממשלה הפלסטיני סאלם פיאד להגיע לביקור בעוורתא, להיפגש עם תושבים ולשמוע את טענותיהם.

שלשום, העלתה פעולת צה"ל הילוך. בלילה שבין שבת לראשון, הגיעו לכפר כוחות צה"ל ומג"ב והכריזו על עוצר בכל עוורתא. הפעולה היתה ממוקדת. אחד הבתים הוקף בידי חיילים, שבבת אחת זרקו רימוני הלם דרך כל חלונות הבית. במשך שמונה שעות הם חיפשו בבית.

אם המשפחה סיפרה ל"הארץ" כי "על הפיגוע באיתמר שמענו בטלוויזיה. אין לנו קשר לזה. אנחנו משפחה של חקלאים. אין לנו שייכות פוליטית. לבעלי יש טרקטור והילדים עובדים איתו בשדות".

ראש מועצת הכפר עוורתא קייס עוואד שכמה מבני משפחתו נעצרו, אומר כי רוצחי בני משפחת פוגל אינם תושבי הכפר. "אלה דיבורים לריק", אמר עוואד בשיחה עם "הארץ". לדבריו מהרגע הראשון לאחר הרצח, טענו תושבי הכפר כי מדובר בחולה נפש. "החוק האיסלאמי אוסר עלינו רצח, בטח רצח שכזה. אנחנו נגד מעשים כאלה. מדובר בפעולה של משוגע, של פושע, ובעוורתא אין פושעים".

הוא התייחס לטענות בדבר מעורבות תושבים בכפר ברצח וטען כי עד כה אין שום הוכחות נגד תושבי עוורתא. "מנהלים מסע רדיפה נגד הכפר שלנו. הכפר כבר 31 ימים תחת מבצע צבאי אינטנסיבי. והכל מהווה למעשה עילה להשתלטות ישראלית על אדמות במזרח הכפר. זו המטרה שלהם. אין שום הוכחות בדבר מעורבות הכפר או אנשיו ברצח".

עוואד הוסיף כי באיתמר ישנם אמצעי ביטחון משוכללים ומצלמות שמתעדות כל צעד בעוורתא ולכן לא ייתכן שאם הרוצחים היו באים מהכפר, לא היו להם הוכחות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ