צה"ל מתכנן להציב עוד סוללת כיפת ברזל בתוך חצי שנה

עד לפני מספר ימים סברו במערכת הביטחון כי ייקח כשנה וחצי לייצר סוללות חדשות, אך באחרונה גובשה תוכנית לקצר את לוחות הזמנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מערכת הביטחון מתכוונת לנקוט בשורה של צעדים על מנת להקדים את קליטת הסוללה השלישית של מערכת כיפת ברזל, כך שתהיה מוכנה מבצעית תוך כשישה חודשים. המערכת, שהחלה לפעול בסבב ההסלמה האחרון, נחלה הצלחה מבצעית בסיכול הירי לעבר דרום הארץ.

עד לפני מספר ימים סברו במערכת הביטחון שייקח עד כשנה וחצי לייצר סוללות חדשות, אך בימים האחרונים גובשה תוכנית במהלכה יילקחו משגרים מהסוללות החדשות שכבר נקלטו בתוספת מספר מרכיבים שכבר יוצרו, על פי לוח זמנים מוגבר ברפא"ל. כך, בתוך כחצי שנה, יושלם הגדוד הראשון של מערכת כיפת ברזל עם שלוש סוללות שיוכלו להיפרס במקומות שונים בדרום או בזירות לחימה אחרות בארץ.

סוללת כיפת ברזל. תצלום: טל כהן

הכוונה בצה"ל היא להצטייד בשלוש הסוללות הנוספות עד לסוף 2012 וכך יקומו שני גדודים מלאים - כל אחת בן שלוש סוללות. בעוד מספר חודשים תגובש בצה"ל התוכנית הרב שנתית החדשה - "חלמיש" - שיישומה יחל בשנה הבאה, ובמסגרתה יידרשו להחליט על מספר סופי של סוללות כיפת ברזל. בחיל האוויר מעריכים כי נדרשות עד 13 סוללות כדי לאפשר הגנה מקסימאלית באזורים השונים המאוימים מירי רקטי.

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום לראש העיר אשקלון, בני וקנין, על העברת מיגוניות נוספות שיוצבו במוסדות החינוך בעיר. בכך תושלם הצבת המיגוניות בעיר בתום מאבק ארוך שניהלו עיריית אשקלון וועד ההורים העירוני שהגישו לבג"ץ עתירה בנושא בשנה שעברה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ