הערב ועידת ישראל ביתנו, בצל האישום המרחף

דיוני היועץ המשפטי אמש אם להגיש כתב אישום נגד שר החוץ לא נשלמו ויימשכו היום. ליברמן נסע לקבל "ברכה והצלחה" מהרב קנייבסקי, מהרבנים החרדים החשובים ביותר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בעוד המערכת הפוליטית וכלי התקשורת ממתינים להכרעת היועץ המשפטי לממשלה, בשאלה אם להגיש כתב אישום נגד שר החוץ, אביגדור ליברמן, במפלגת בישראל ביתנו יקיימו היום את ועידת המפלגה השלישית מאז הקמתה. יו"ר המפלגה ליברמן עתיד לשאת הערב, בנעילת הוועידה, נאום המוגדר נאום מדיני-פוליטי. הוא יתייחס גם להגשת כתב האישום.

אם עד היום בערב ימליץ היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להגיש כתב אישום, ליברמן ישתמש בפלטפורמה המפלגתית כדי להגיב על כך.

היועץ המשפטי, יהודה וינשטיין, דן אתמול עד הערב עם אנשי משרדו ובכירי הפרקליטות בנוסח ההודעה שתימסר לליברמן, על כוונה להעמידו לדין בכפוף לשימוע, בשורת עבירת על טוהר המידות. למרות הדיונים הארוכים והציפייה להשלים את הניסוח המלאכה לא הושלמה ותימשך גם היום. הערכה שרווחה אמש בקרב גורמים משפטיים היא שאם לא תפורסם היום ההכרעה, לא מן הנמנע שתידחה עד אחרי פסח.

ועידת ישראל ביתנו היום עתידה להיות הצגה תקשורתית, שכן נאום ליברמן יינשא לקראת השעה שמונה בערב וישודר במהדורות החדשות המרכזיות. ליברמן ואנשיו משדרים בינתיים עסקים כרגיל לנוכח ההערכות, הגוברות בימים האחרונים, שהחלטת היועץ המשפטי להגיש כתב אישום תוכרז בכל יום.

ליברמן נסע אתמול לבני ברק לשמוע איחולי "ברכה והצלחה" מפי אחד מחשובי הרבנים החרדים, לקראת הכרעת היועץ המשפטי. ליברמן בא לבית הרב חיים קנייבסקי מלווה בראש לשכתו. זו הפעם השנייה שליברמן מבקר אצל הרב. הפעם הראשונה היתה לקראת הבחירות לפני יותר משנתיים.

לפי גרסה אחת של מי שנכחו בפגישה, ליברמן אמר לרב שהוא מבקש ברכה משום שהוא ניצב לפני "הכרעה מאוד גורלית". על פי גרסה אחרת, השר אמר שבא לקבל ברכה לקראת החג המתקרב. ינקי ביכלר, המתווך החרדי של הפגישה, הציג את ליברמן לפני הרב כמי שפועל למען הציבור החרדי בישראל ובעולם. ליברמן הודה לרב ואמר כי הוא "מאמין בברכה הזאת".

בישראל ביתנו הודיעו אתמול, שבכוונתו של ליברמן להעלות להצבעה בוועידת המפלגה את הדרישה לחייב את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפעול למוטט את שלטון החמאס ברצועת עזה, כפי שסוכם בהסכם הקואליציוני. הוועידה עתידה להצביע בעד דרישה כזו וליברמן, מצויד בהחלטתה, ידרוש כינוס של הקבינט המדיני-ביטחוני לדון בדרכים להפלת שלטון החמאס. זה צעד ליברמני טיפוסי: הצגת דרישה ליצירת מתח קואליציוני, כדי להוכיח את מחויבותו לבוחריו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ