יו"ר סיעת העבודה, איתן כבל: ח"כ יצחק הרצוג פסול מלהתמודד על ראשות מפלגת העבודה"

ח"כ כבל הגיב לפרסום ב"הארץ" על התבטאויותיו של יצחק הרצוג ב-2006 לפיהן "עמיר פרץ נתפס כאגרסיבי ומרוקאי"; הרצוג: כבל רוכב על הגל

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

"הרצוג פסול מלהתמודד על ראשות מפלגת העבודה", כך אמר היום (רביעי) יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איתן כבל, בתגובה לציטוטים המופיעים במסמכי ויקיליקס שפורסמו הבוקר ב"הארץ". מהמסמכים עולה כי בסוף ינואר 2006 אמר ח"כ יצחק הרצוג לגורם בכיר אמריקאי כי "עמיר פרץ נתפס בציבור כבלתי מנוסה, אגרסיבי ומרוקאי".

דבריו של הרצוג נאמרו במהלך שיחת רקע שערך לקראת הבחירות לכנסת ה-17. על פי הפרסומים, במהלך אותה שיחה אמר הרצוג לבכיר האמריקאי כי הוא אופטימי לגבי סיכויי הצלחתה של מפלגת העבודה מאחר "והיא כוללת חברים אשכנים, שמאזנים את הרקע הספרדי של פרץ".

"אינני מבין מדוע צבעו של אדם או המקום ממנו הוא בא לצריך להוות מרכיב מרכזי ביכולתו או בהתנהלותו של אדם זה או אחר", אמר היום ח"כ כבל בראיון לגלי צה"ל. "אני בא מרקע תימני, ומעולם לא חשבתי על המשמעות של כך, לא נתתי חשיבות רבה במוצאם של הוריי". כבל פנה בשידור להרצוג ואמר "צר לי הרצוג, נכשלת ובגדול".

כבל כינה את התבטאויותיו של הרצוג כאחת האמירות הגזעניות ביותר שנשמעו בתקופה האחרונה בפוליטיקה הישראלית. הוא הוסיף כי אין לעבור על הדברים לסדר היום. "אסור שיחול חוק התיישנות על התבטאות זו", אמר כבל בהתייחסו לפרק הזמן שעבר. "הרצוג לא יכול להתנער מהדברים. הכוח של ויקיליקס הוא חשיפה של דברים גם לא נעימים".

הרצוג: הפרסום שקרי. יש מי שמנסה לרכב על הגל

בראיון לקול ישראל הכחיש הבוקר הרצוג מכל וכל את הפרסום שיוחס לו. "כל מי שמכיר אותי, כל מי שמכיר את תפיסת עולמי, כל מי שראה את פועלי - יודע שאין מצב שאני אגיד דברים כאלה או אחשוב דברים כאלה על איזשהו אדם או על ציבור כלשהו", אמר הרצוג. לדבריו הוא אינו זוכר את הפגישה, שכן הוא מנהל פגישות רבות עם דיפלומטים.

"קיימים פה שני מסלולי עיוות", אמר השר לשעבר. "האיש שישב מולי וניתח את הדברים בצורה מעוותת, והעיתון שפרסם את הידיעה ולא ביקש תגובה", אמר הרצוג.

בהתייחסו לדבריו של ח"כ כבל, אמר הרצוג שהוא מצר על כך "שיש מי שמנסה להשתמש בדברים כקרדום לחפור בו, מבלי שאפילו התקשרו לברר אם הדברים נכונים". הרצוג ציין כי יריביו לא יצליחו להוציא ממנו את השד העדתי. "הכי קל בעולם זה לרכב על הגל. אף פרסום שקרי לא יבלום את הקמפיין שלי. אני מתכוון להמשיך ולהוביל את מפלגת העבודה", הוסיף.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ