חגי הדס: אני מסיים את תפקידי כשליח למו"מ לשחרור שליט

הדס הודיע שהוא מסיים את כהונתו בהתאם לסיכום עם רה"מ וציין שעדכן על כך את בני משפחתו של החייל החטוף. בערוץ 2 דווח שהתפטר מסיבות אישיות

ברק רביד
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
ג'קי חורי

הנציג הישראלי למגעים בסוגיית גלעד שליט, חגי הדס, התפטר מתפקידו מסיבות אישיות, כך דיווח הערב (רביעי) ערוץ 2. הדס עצמו פרסם הודעה שבה הכחיש שהתפטר וציין כי הוא מסיים את תפקידו לאחר שנתיים, בהתאם לסיכום מוקדם שהיה לו עם ראש הממשלה. בימים האחרונים עדכן הדס את בני משפחתו של החייל החטוף על סיום תפקידו.

"לא התפטרתי מתפקידי", מסר הדס בהודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה. "סיכמתי מראש עם ראש הממשלה שאבוא לתקופה מוגבלת של שנתיים בשל התחייבויות משפחתיות. תקופה זו מסתיימת בימים אלה ואני אשאר בתפקידי עד שיימצא לי מחליף. בשנתיים האחרונות עבדתי עם ראש הממשלה שהוביל מדיניות נמרצת ורבת פעילות לשחרורו של גלעד שליט, שאת רובה ככולה לא ניתן לחשוף. אני תומך תמיכה מלאה בדרך שהוביל ראש הממשלה. חשבתי שהיה זה נכון לעדכן את הגורמים מולם עבדתי על סיום תפקידי הצפוי".

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי עזיבתו של הדס בתזמון הזה היתה ידועה לראש הממשלה בנימין נתניהו זה זמן רב והיא אינה קשורה בשום צורה למשא ומתן לשחרורו של שליט. מלשכת נתניהו נמסר כי בתקופה הקרובה ימונה להדס מחליף.

אביו של החייל החטוף, נועם שליט, אמר בתגובה כי "אנו לא מגיבים על עניינים פרסונליים, על מינויים או על התבטאויות. מה שחשוב לנו הוא המהות ובזה אין שום התקדמות".

יו"ר מטה המאבק למען שחרור שליט, שמשון ליבמן, שלל הערב את הגירסה הרשמית לנסיבות סיום תפקידו של הדס והאשים את ראש הממשלה בכישלון ובאי-מתן כלים דרושים להדס, כדי לסיים את המשימה שנטל על עצמו.

"אני מודה לחגי הדס על מאמציו", אמר ליבמן. "חגי, כמתאם מטעם ראש הממשלה יכול היה לעשות רק במסגרת המנדט שקיבל. התפטרותו מוכיחה שראש הממשלה נכשל כישלון חרוץ בהתחייבות שנטל על עצמו כביכול עוד בהיותו באופוזיציה. בהתפטרות יש מסר של לא קיבלתי את הכלים הדרושים להשבתו של גלעד במחיר האסירים הנדרש גם לאחר חמש שנים. החשש של ראש הממשלה להודות בכישלון המשא ומתן העקר, ולומר אנחנו חזקים ביכולת לשלם רבים תמורת אחד, הוביל למלל אין סופי שמשאיר את גלעד מופקר לגורלו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ